Will e Kate, do të thonë “po” në Youtube

19/04/2011 20:25

Kate Middleton do të jetë nusja e parë mbretërore që do të thotë “po” në YouTube.

Më 29 prill miliona persona në të gjithë botën mund të marrin pjesë në dasmën e princit William me mbretëreshën e ardhshme në faqen online të shpërndarjes së videove.

Vendimin e ka marrë vetë çifti, bën të ditur London Evening Standard.

Siç kishte bërë Barack Obama gjatë garës për Shtepinë e Bardhë, William e Kate kanë kuptuar fuqinë e rrjetit social dhe kërkojnë të marrin maksimumin.

Top Channel