Barcelona “fiksohet” pas Pato-s

12/03/2011 13:10

Barcelona është e vendosur të kryejë një merkato të fuqishme gjatë verës, në mënyrë që të sigurojë për shumë vite në vazhdim statusin e dominueses së futbollit europian.

Për të arritur këtë qëllim, Fabregas dhe Pato janë shndërruar në dy objektivat kryesorë të kalatanasve, të paktën sipas asaj që lajmëron sot e përditshmja sportive “AS”.

Sulmuesi 22-vjeçar i Milanit është vënë në vëzhgim të vazhdueshëm nga Zubizarreta, drejtori sportiv i klubit katalanas.

Nuk është e lehtë të bindësh kuqezinjtë të ndahen prej yllit të tyre, por Barcelona do të këmbëngulë tek borxhi që italianët i kanë pas blerjes së Ibrahimovic-it.

Gjithsesi, nëse për ndonjë arsye nuk do të bëhet e mundur blerja e brazilianit, atëherë vëmendja do të përqendrohet tek Nilmar, një tjetër brazilian, aktualisht në radhët e Villareal-it.

Top Channel