Mascherano, kontratë 4 vjeçare me Barcelonën

31/08/2010 13:10

Javier Mascherano duhet të fitojë duelin me tre kampionët e botës për një vend në mesfushën e Barcelonës.

Argjentinasi ka firmosur një kontratë 4 vjeçare me kampionët e Spanjës që drjtohen nga Guardiola.

Pas David Villas dhe brazilianit Adriano Koreja, Mascherano është blerja e tretë e këtij viti për Barçën, ndërkohë që zëvendëspresidenti i klubit katalanas, Josep Maria Bartomeu ka pohuar se nuk do të ketë më prurje të reja në skuadër.

Top Channel