Itali, shqiptari shtyp dy çiklistë, një e vdekur

12/06/2010 21:40

Një shqiptar në drejtimin e një makine ka shtypur dy çiklistë në rrugën mes Pieve di Teco e Ranzo, në Imperia të Italisë.

Një grua 30 vjeçare ka humbur jetën, ndërsa burri i saj, 52 vjeç, mbeti i plagosur dhe është transferuar me helikopter në spital.

Sipas verifikimeve të para, dyshohet se drejtuesi i mjetit ishte i dehur.

Top Channel