Tajlandë, marshim i “këmishëve të kuqe”

20/03/2010 09:10

Pas të ashtuquajturës “protesta e gjakut”, vazhdojnë manifestimet kundër qeverisë në Tajlandë.

Në rrugët e Bangkokut kanë parakaluar dhjetra mijëra manifestues, mbështetës të kryeministrit të rrëzuar Thaksin Shinawatra.

Manifestuesit, në bordin e automjeteve dhe motorcikletave kanë formuar një korte kilometrik.

Ata i kërkojnë kryeministrit aktual Abhisit Vejajiva që të shkrijë Parlamentin dhe të organizojë zgjedhje të parakohshme.

Top Channel