F1, shtyhet testi i modelit te ri te “Ferrarit”

29/01/2010 13:45

Bore, akull dhe temperatura polare kane penguar edhe sot zbritjen ne fushe te modelit te ri te “Ferrarit”, per boterorin e vitit 2010 te Formula 1.

Piloti qe duhet ta kishte nxjerre ne piste makinen duhet te kishte qene Felipe Massa, per nje test nen 100 kilometra, qe lejohet nga rregullorja per te filmuar pamjet.

Ne kete pike, xhiroja e pare e kokekuqes se re eshte spostuar ne Spanje. Ajo do te testohet me 1 shkurt ne Valencia po nga Massa. Ndersa nje dite me vone do te jete radha e Fernando Alonso.

Top Channel