Kaliforni, “Bar bebe” per femijet deri ne 3 vjec

14/12/2009 12:45

Prinderit amerikane te zones se Newport ne Kaliforni kane mundesine t’i cojne femijet e tyre ne nje lokal, por me nje kusht; te mos pijne pije alkoolike.

Kete inisiative e ka marre nje biznesmene, e cila hapi dyert e nje lokali mjaft te vecante ku mund te argetohen femijet deri ne moshen 3 vjecare. Banaku eshte ngjyrosur per t’u pershtatur me stilin e femijeve, nderkohe qe prinderit mund te porosisin ushqime me baze frutash dhe perimesh.

“Bar bebe” quhet lokali i qytezes dhe ne krah te tij ndodhet edhe nje keng argetimi. Themeluesja Svetla Lazarova Kibota me origjine bullgare shprehet se menuja eshte pergatitur nga Laurent Brazier. Me menu mund te zgjidhet mes tre kategorive, “blend”, “basic”, “tot” dhe “chicken chili”. Cmimi eshte i njejte per te gjitha paketat, 3.25 dollare, por per menune e dyte shkon 3.75 dhe per menune e te rriturve 4.5.  

Top Channel