Arsenal, Pazzini “zevendeson” Balotelli-n

01/12/2009 15:50

Arsene Wenger eshte i vendosur qe sulmuesi i ardhshem i skuadres te jete nje italian.

Pas interesimit per Mario Balotelli-n, ne horizont shfaqet edhe bomberi i Samdorias e kombetares se kalter, Pazzini. Demtimi i Van Persie dhe largimi i Adebayor ka bere qe Arsenal te vuaje ne repartin e avancuar dhe per te qene ne unison me moshen mesatare te skuadres, Wenger deshiron nje lojtar me pak vite mbi supe.

18 milione euro eshte oferta paraprake per klubin xhenovez, por kjo shume mund te rritet pasi ne gjurmet e lojtarit eshte edhe Chelsea. Nga ana tjeter, Balotelli konsiderohet i pashitshem sepse presidenti Moratti nuk do te privohet nga nje sulmues i talentuar, prandaj Sampdoria eshte skuadra me e mundshme ku Wenger te kerkojne sulmuesin ideal.

Top Channel