“Familja Adams”, vdes kompozitori i kolones zanore

20/10/2009 14:35

Autori i kolones zanore te filmit “Familja Adams”, Vic Mizzy ka nderruar jete ne moshen 93-vjecare.

Mizzy eshte gjithashtu i njohur pas kompozoi melodine e serialit komedi “Akeri Jeshil”, si dhe kenge per artiste te ndryshem si Dean Martin, Doris Day dhe Perry Como.

Lajmin per vdekjen e beri te ditur menaxheri i tij Jonathan Wolfson, i cili tha se kompozitori vdiq ne shtepine e tij ne Los Anxhelos, por nuk ishte ne gjendje te saktesonte shkaqet e vdekjes.

Top Channel