Dobesohet uragani “Jimena”

02/09/2009 11:25

Uragani “Jimena” eshte perplasur ne gadishullin meksikan Baha Kalifornia, duke goditur disa nga plazhet me te famshme te Meksikes. Forca e stuhise u dobesua dhe sipas qendres kombetare amerikane te uraganeve, tani “Jimena” eshte nje uragan i kategorise 2.

Kur te mberrije ne Majemi, forca e tij pritet te jete dobesuar edhe me shume.

Ne Los Kabos te Meksikes edhe pse u perplas si nje uragan i kategorise 3, “Jimena” nuk solli shkaterrimin qe pritej.

Mijera persona ishin evakuar nga hotelet luksoze te brigjeve meksikane.

Por edhe pse prishen pushimet, shume prej turisteve, ne rikthim munden te shijonin nje spektakel natyror, me dallget me te medha qe kishin pare ne jeten e tyre.

Top Channel