Meryl Streep: Eksperienca ime tek “Julie&Julia”

29/07/2009 16:15

Meryl Streep ka shpjeguar eksperiencen e saj ne filmin “Julie&Julia”, duke treguar se si ka hyre ne rolin e Julia Child, kuzhinierja legjendare amerikane.

“E njoh qe kur isha ne shkolle te mesme dhe mendoja se e njihja shume mire. Por qe kur kam filluar kete film kam lexuar aq shume per te dhe zbulova se jeta e saj eshte shume e pasur. Me kujton mamane time”, eshte shprehur Streep.

Filmi, me regji te Nora Ephron, tregon jeten e Julia Child duke filluar nga mberritja e saj ne Paris, ku zbuloi dashurine e saj per kuzhinen.

Top Channel