Mediat italiane: “Taci Oil” blen Bolonjen

13/07/2009 14:50

Kompania “Taci Oil” deshiron te hyje ne futbollin italian, e me sakte te bleje nje pjese te aksioneve te klubit te Bolonjes.

Lajmi eshte dhene nga mediat sportive italiane dhe flet per nje marreveshje te mundshme mes Rezart Tacit dhe familjes Menarini qe ka prone klubin Bologna Calcio. Ne mjediset e futbollit flitet se Rezart Taci dhe e motra kane bere qe vjet nje perpjekje per te hyre ne kampionatin italian te futbollit.

Por oferta e bere vitin e kaluar klubit te Boloonjes duket se nuk eshte pranuar. E ne keto dite eshte akoma veshtire te thuhet nese kjo mbetet vetem deshire e familjes Taci apo eshte e vertete, sic thone disa burime, qe takimi dhe marreveshja per blerjen e 70% te aksioneve, jane kryer.

Klubi nuk jep asnje hollesi, gje e parashikueshme, tani qe duhet me shume se nje muaj qe te filloje kampionati i Serise A.

Top Channel