Real Madrid, plani i Perez per nje skuader “galaktike”

12/05/2009 16:15

Diten e enjte ne klubin e Real Madrid do zhvillohen zgjedhjet per kreun e shoqerise “merengues” dhe ky do jete nje hap i ri ne epoken e skuadres se famshme spanjolle.

Kandidati kryesor Florentino Perez kerkon te rindertoje nje skuader endrrash, duke e nisur premtimin nga dy emrat e talentuar te futbollit spanjoll, Negredo e Granado. Por per te merituar serish nofken “galaktiket”, Perez ka menduar gjithashtu te sjelle ne “Bernabeu” yje te kalibrit boteror si; Kaka, Cristiano Ronaldo, Ibrahimovic e David Villa, te udhehequr nga strategu Arsene Wenger.

Me francezin Perez ka marredhenie te shkelqyera por nese kjo piste do deshtoje, atehere plani B eshte portugezi Jose Mourinho. Sipas gazetes “AS”, luzitani eshte gati te largohet nga Interi pasi gezimet ne radhet e zikalterve jane shume te pakta gjate nje sezoni zhgenjyes.

Top Channel