Greqi, “Beteja Revolucionare” pas sulmit ndaj deputetit

19/03/2009 17:20

Grupi guerrilas “Beteja Revolucionare” ka marre persiper pergjegjesine per sulmin me bombe ndaj zyres se deputetit grek Qiriakos Micotaqis.

Nje bombe artizanale shpertheu mbreme para zyres se Micotaqis, anetar i partise ne pushtet Demokracia e Re dhe vellai i shefes se diplomacise Dora Bakojanis.

Shperthimi shkaktoi vetem deme te vogla materiale dhe asnje te lenduar. “Beteja Revolucionare” eshte grupi guerril qe pak kohe me pare mori persiper pergjegjesine edhe per dy sulmet mbi filialin e “City Bank” ne Athine.

Top Channel