Real Madrid, Perez premton emra “galaktike”

13/02/2009 17:55

Nese Florentino Perez fiton zgjedhjet presidenciale te Real Madrid, atehere tifozet mund te enderrojne serish per nje skuader galaktike.

Sipas te perditshmes spanjolle “AS”, projekti i Perez eshte i pasur me emra te medhenj dhe revolucioni pritet te filloje qe nga stoli i skuadres. Emrat me te lakuar per te marre drejtimin e “Shtepise se Bardhe” jane Wenger, Benitez, Mourinho dhe Ancelotti ku italiani eshte favorit.

Prurje te reja do kete ne repartin e sulmit ku Kaka e Cristiano Ronaldo jane dy emrat ne krye te listes se Perez. Por rinovim do kete edhe ne repartet e tjera te skuadres si mbrojtja e mesfusha, prandaj tifozet duhet te presin vetem zgjedhjet dhe merkaton e veres per te pare ne serish ne majat e futbollit evropian skuadren e tyre.

Top Channel