“Jala” debate ne kuvend

05/02/2009 16:50

Raporti hetimor i Bankes Boterore, qe perfshin dhendrin e kryeministrit Berisha, Jamarber Malltezi ne veprime te dyshimta gjate zbatimit te projektit per menaxhimin e bregut te jugut ka mbizoteruar debatin mes mazhorances dhe opozites ne parlament. (UPDATE)

Natyrisht, kur behet fjale per akuza korrupsioni qe rendojne mbi qeverine apo te aferm te kryeministrit Berisha qendrimet e deputeteve demokrate dhe atyre socialiste jane krejt te kunderta.

“Shteti shqiptar ka paguar 5 milione dollare, pra dhendrit te Berishes, qeveria i ka dhene 5 milione dollare te beje c’te doje. Ne ditet e sotme duhet te lidhesh me familjen e Berishes, nese do te besh biznes, ndryshe falimentimi eshte i sigurte”, u shpreh deputeti socialist, Taulant Balla.

Top Channel