Ja pse tradhetojne femrat…

14/01/2009 19:20

Kerkoni te kaloni nje jete pa telashe dhe ne krah te nje bashkeshorteje qe di te jete besnike? Zgjidhjen e japin disa shkencetare amerikane, te cilet kane zbuluar sekretin, pse grate jane te prirura te tradhetojne.

Sipas nje studimi te kryer nga shkencetaret e Universitetit te Austin-it ne Teksas, femrat me nivel te larte te hormoneve estrogjene, vecanerisht te hormoneve ekstrediol, ndihen me te bukura dhe kane me shume sukses me meshkujt.

Kjo do te thote se ne keto raste rritet shume mundesia qe ato ta tradhetojne partnerin. Ky studim eshte publikuar ne faqet e revistes shkencore “Royal Society Journal Biology Letters”.

Top Channel