“Në zyrë deri sa të flasë gjykata”/ Kryebashkiakët e djathtë: Nuk kishte zgjedhje më 30 qershor
24/07/2019 20:11
Meta në ‘Kushtetuese’ kundër ligjit për teatrin: Drejtësia do të veprojë ndaj ‘rilindasve kombëtar dhe ndërkombëtar’
24/07/2019 16:03
13 mandatet e këshillave/ Kolegji Zgjedhor vijon me vendimet, mbyll 61 bashkitë deri të premten
23/07/2019 15:18
Premtimi i Bashës në Kukës: Do të heqim traun në Rrugën e Kombit javën e parë që vijmë në pushtet
23/07/2019 15:15
Pas dorëheqjes së Haradinaj, Kosova shkon në zgjedhje në 8 Shtator
22/07/2019 19:08
Kolegji i jep zgjidhje këshillave, rrëzohen 5 ankesat e Bindjes. Jepen mandatet për 7 bashki
22/07/2019 18:58
Tahiri sërish në gjyq, pranohet kërkesa për gjykim të shkurtuar
22/07/2019 15:29
3 vjet reformë në drejtësi/ Ambasada e SHBA publikon video: Të gjithë të barabartë para ligjit
22/07/2019 15:26
Reforma në Drejtësi/ Ruçi: E pakthyeshme! Moment reflektimi për të gjithë
22/07/2019 12:21
Shehi: Rama e Basha të ulen. Zgjidhja nuk do vijë përmes forcës. Arbitër të jenë ndërkombëtarët
21/07/2019 19:42
Kapitulli 24 i negociatave me BE, lufta ndaj krimit, azilit, terrorizmit dhe çështjet e drejtësisë
20/07/2019 15:26
Basha: Hetimi ynë te paraja. Do të zbulojmë vjedhjet dhe korrupsionin me vlera publike
19/07/2019 16:12
Gjykata ndryshon mendje për Durrësin, i jep mandatin Valbona Sakos katër ditë pasi rrëzoi zgjedhjet
19/07/2019 15:36
Basha: Hetimi ynë te paraja. Do të zbulojmë vjedhjet dhe korrupsionin me vlera publike
19/07/2019 12:19
Kodi penal dhe rrugët me PPP, PS tërheq amendamentin për ndalimin e udhëtimit në SHBA dhe BE
18/07/2019 19:46
Meta, tjetër afat Ramës për zgjedhjet: Nëse 13-ta i ka dalë ters në filxhan e ndryshojmë, por jo përpara 17-18 tetorit
18/07/2019 16:24
Balla: Parashikimet e deritanishme të Kodit Penal nuk garantojnë sipas standardeve të BE veprimet e dhunës
18/07/2019 16:14
Zgjedhjet e 30 qershorit, kaos me vendime gjykatash
18/07/2019 15:20
Zyrtari i lartë amerikan: S’jemi krenar me shqiptarët, SHBA nuk do bëhet arbitër
18/07/2019 12:11
Gjykata rrëzon Durrësin/ Nuk i jep mandatin Valbona Sakos: Fletët e votimit nga KQZ, të pavlefshme
17/07/2019 18:41
Veliaj takon të rinjtë që morën çmim në Olimpiadën e Robotikës në Meksikë
17/07/2019 16:30
Rama: Nuk ka 13 tetor/ Meta sjell të tjera argumente për 13 tetorin
17/07/2019 16:23
Kolegji e nis me Tiranën/Shqyrton mandatet e këshillave bashkiakë që nuk i miratoi dot KQZ
17/07/2019 15:15
Projekti “Smile Albania”, 500 vajza e djem mundësi punësimi gjatë sezonit veror
17/07/2019 05:20
Refuzoni regjimin e Ramës/ Basha falenderon beratasit që nuk dolën në votime
17/07/2019 05:19
Meta vijon “luftën” me Ramën/ “Fajtor që s’kemi Gjykatë Kushtetuese. Keqinformoi edhe Donald Lu për KED”
16/07/2019 19:37
Koncesioni i pompave të naftës/ PD: Edi Rama po krijon një monopol të ri në treg, do ta anulojmë
16/07/2019 15:51
PS do të shkarkojë Arben Malajn. Anëtari i Këshillit të BSH: Balla më ka kërcënuar me SMS
16/07/2019 12:17
Basha ndryshon kurs? 13 tetorin nuk e pranon për zgjedhje të parakohshme dhe fokusohet te ekonomia
16/07/2019 12:13
Basha nga Shkodra: 94% e qytetarëve refuzuan zgjedhjet farsë dhe regjimin e Ramës
16/07/2019 05:55