Lushnje/ Memorial për Vaçe Zelën
20/01/2020 16:25
Memorial për Vaçe Zelën/ Lushnje, përurohet në qendër të qytetit të lindjes
20/01/2020 13:23
Kinemaja “Shqipëria dje”/ U ndërtua në Elbasan nga biznesmeni Gjergj Luca, në projekt edhe teatri
19/01/2020 20:12
Shqiptarët e ardhur nga Irani / Si mbërritën qindra vjet më parë paraardhësit e tyre në Tiranë
19/01/2020 13:33
Nostalgji: Emisioni “Fiks Fare” viti 2006, debati mes Sali Berisha & Spartak Ngjela
14/01/2020 16:00
Koleksionisti për trashëgiminë/ Dropull, 200 objekte të ruajtura në një shtëpi
14/01/2020 12:30
Rritja e çmimit të biletave për muze/ Operatorët turistikë në Durrës, të shqetësuar
13/01/2020 15:33
Misteret e kishës së Shën Mërisë/ Brenda manastirit në Apoloni
13/01/2020 12:16
Artisti italian te “Marubi”/ Ekspozon në Shkodër fotografitë e tij më të mira të 30 viteve të fundit
12/01/2020 21:00
Piktori i fundit i rilindjes, Exclusive sjell sonte jetën dhe veprën e Simon Rrotës
12/01/2020 14:50
Zhigoloja shëronjës/ Monodrama amerikane në skenën e teatrit të Korçës
11/01/2020 20:14
“Revizori” tek ArtTurbina, vepra e Gogol në regjinë e Driada Dervishit
09/01/2020 20:44
Ekspozita “Pezull”/ Vepra e piktores Blerta Xhomo, me kurator Vladimir Myrtezai
06/01/2020 19:43
Pelegrinët serbë nuk vizitojnë Gjakovën
06/01/2020 15:13
Festat me art/ Nga televizioni tek ekrani i madh. Ja argëtimet e ditëve të para
04/01/2020 11:08
Konispol/ Po humbin gjurmët e historisë, monumentet e kulturës në gjysmë rrënoja
02/01/2020 19:22
Macron nderon Kadarenë/ I jep titullin “Oficer i madh i Legjionit të Nderit” në Francë
01/01/2020 16:02
Nostalgji:”Edicioni i parë Informativ” Dhjetor 2001 & ”Fiks Fare” Dhjetor 2002 – Premierë
25/12/2019 16:00
Muzikë klasike për ta bërë shampanjën më të mirë
23/12/2019 10:30
Durrësi dje dhe sot/ Ekspozita “Continuum” me fotografi pas tërmetit
22/12/2019 13:29
“Për me u ndje mirë”, Vlashent Sata dhe Elina Duni, bashkë për bamirësi
20/12/2019 16:05
Nostalgji: “Dua vendin tim” – Premierë, 17 Dhjetor 2019
17/12/2019 16:00
Tirana 48-orëshi/ Filmat që u realizuan për 2 ditë në festival
16/12/2019 16:57
Kompozitorët e parë të Rilindjes, Exclusive sjell sonte jetën dhe krijimtarinë e Palokë e Lec Kurtit
15/12/2019 12:49
Piktorët e peizazhit/ Për të pestin vit bëhen bashkë në një ekspozitë
14/12/2019 15:48
Një histori e vërtetë-tradhëtie, në teatrin “Migjeni” drama: “tre vetë në një varkë….”
13/12/2019 16:03
Kujtohen të zhdukurit e komunizmit/ Mungojnë 6 mijë persona, janë ende pa një varr
11/12/2019 19:58
Festivali i Isopolifonisë/ Marrin pjesë grupe nga gjithë vendi. Jepen edhe çmimet
10/12/2019 16:55
“Turp të të vijë”/ Protesta në Sarajevë kundër çmimit Nobel
10/12/2019 16:53
“Epsh dhe Lakmi”/ Në Arturbina, një dramë e bazuar tek instikti
10/12/2019 16:20