Turistët, 27% më shumë në gusht
25/09/2018 12:36
Zyrtarizohet kërkesa për Eurobond
24/09/2018 15:27
Si lindi koncesioni i pompave
23/09/2018 16:26
“Call center” tek Tatimet. Për çdo detyrim dhe gjoba, individët lidhen me administratën
22/09/2018 16:19
Koncesioni i dytë i karburanteve. Zyrtarizohet tenderi për kontrollin e pompave
21/09/2018 16:52
Qeveria merr 500 mln euro borxh
20/09/2018 15:23
Energji nga dielli, për impiantin e Akërnisë në garë 6 kompani
19/09/2018 15:39
Euro “godet” buxhetin, të ardhurat u rriten më pak
19/09/2018 15:11
Rrugë të reja me pagesë, Gjiknuri: Do të varet nga kostot e mirëmbajtjes
18/09/2018 15:13
Rrugët, 682 milionë dollarë më tepër. Elbasan-Tiranë dhe Rruga e Kombit, kostot u shtuan në ndërtim
17/09/2018 19:36
OSHEE: Në sezonin e verës u përgjysmuan ndërprerjet e energjisë
15/09/2018 20:34
Ahmetaj, letër autoritetit mbikëqyrës: Largoni kumarin!
13/09/2018 15:08
Përplasje për taksat e bixhozit, Presidenti: U lehtësua kumari. PS: Meta gabon
11/09/2018 20:13
“Kazinotë” shkelin ligjin; Parregullsi me moshën dhe personat problematikë
11/09/2018 15:17
Rrëzohet dekreti i Metës për lojrat e fatit
10/09/2018 15:01
Nafta dhe benzina më shtrenjtë. Në qershor çmimi u rrit me 5.6 përqind
08/09/2018 16:10
Shembja në Tiranë-Elbasan, do “hajë” 3 milionë euro
05/09/2018 15:45
Koncesionet morën 5.1 mld lekë, Ahmetaj: Rënia e euros, efekti negativ
04/09/2018 15:46
Ndërtimi përqendrohet në Tiranë
31/08/2018 15:14
Shqipëria nuk prodhon. 100 bizneset më të mëdha, vetëm shërbime, tregti dhe ndërtim
30/08/2018 15:33
Shqiptarët nuk kursejnë dot. Vetëm 1% kanë llogari bankare mbi 50 mijë euro
28/08/2018 15:17
Investimet, paratë ikin jashtë. Nga Shqipëria dolën 291 milionë euro fitime të kompanive të huaja
25/08/2018 19:33
Në rrugë shkelen rregullat
25/08/2018 15:27
Tatimet, mbi 21 mijë biznese me borxhe; Detyrimet do të mblidhen me forcë
24/08/2018 16:20
Tatimet kërkojnë taksën e qirave
20/08/2018 15:32
Monedha vendase, ende e fortë. Euro mbetet në kuotën e 125.5 lekëve
19/08/2018 15:26
Ndryshimi i sistemit të kasave
17/08/2018 15:12
Turizmi shtoi biznesin. Hapen 1.500 ndërmarrje të reja që prej 1 qershorit
14/08/2018 17:06
Tender i ri për rrugën 500 mln lekëshe që “prangosi” dy drejtorë
13/08/2018 15:38
Biznesin e hap për 24 orë, por për ta çregjistruar duhet 30 ditë
12/08/2018 19:00