Çmimet rriten për festa/ Në tregun e Kombinatit me fruta-perimet shitet edhe bulmet, mish dhe pije alkooli
30/12/2019 19:50
Sfidat e 2020/ Integrimi, rindërtimi dhe rimëkëmbja ekonomike
28/12/2019 21:23
Amnisti bizneseve/ S’ka penalizime për vonesa për njësitë në zonën e prekur nga tërmeti
28/12/2019 15:13
1.2 miliardë euro për pushime/ Shqiptarët rrisin shpenzimet për turizëm
25/12/2019 19:42
Në 2020 ekonomia do përshpejtojë/ Investime nga buxheti por edhe programi i rindërtimit
24/12/2019 15:17
Ekonomia u rrit 3.81 përqind/ Rritja më e fortë nga turizmi dhe industria
24/12/2019 15:08
Përplasja e fortë për energjinë/ Shqipëria kundërshton raportin negativ të sekretariatit të energjisë
18/12/2019 19:50
Fiskalizimi nis me biznesin e madh/ Biznesi: Kosto e instalimit dhe e përdorimit është e lartë
15/12/2019 12:05
Do hiqet taksa për dhurimet/ Vetëm për familjarët e afërt dhe për banesat
14/12/2019 15:59
Kostot e fiskalizimit/ Kompanitë: Softi 1265 euro, financat e përgënjeshtrojnë shifrën
11/12/2019 13:03
Ulje taksash për bizneset / 8% për ata që kontribuojnë për të dëmtuarit nga tërmeti
30/11/2019 15:40
Informaliteti në punësim/ Në dhjetor nisin kontrollet në ndërtim, fasoneri dhe “call center”
24/11/2019 20:19
Borxhi i qeverisë me TVSH/ Për vitin 2019 janë 125 milionë të parimbursuar
23/11/2019 19:48
Emigranti rikthehet bujk/ Pas 21 vitesh në Spanjë, ndërton sera në Tragjas të Vlorës
22/11/2019 16:56
Bujqësia, 23 mln euro subvencione, Çuçi: Eksportet shqiptare rritje më të shpejtë se Maqedonia
22/11/2019 15:54
Shëndetësia, rritet buxheti/ Manastirliu flet për investime në infrastrukturë
20/11/2019 19:45
Shqipëria, hapa pas në liberalizimin e tregut dhe rritjen e sigurisë energjitike
20/11/2019 15:58
Në 2020 më pak lekë për rrugët, Balluku: Koncesionari i Milot-Balldre ka një vit kohë
19/11/2019 19:45
Borxhi publik, 64,7 përqind/ Shkak ulja e shpenzimeve, por edhe rënia e euros
19/11/2019 15:30
Për pensionistët s’ka para/ Financat: Do shikojmë projektet me mosrealizim
18/11/2019 15:09
Biznesi i Kosovës, kundër Shengenit
15/11/2019 15:32
Ulet taksa e rivlerësimit të shtëpive/ Përfitojnë 35 mijë prona. Nis nga një janari
14/11/2019 15:45
Projekti 36 milionë euro 2,2 km, dy mbikalime dhe një nënkalim te Shqiponja
12/11/2019 19:52
Tiranë, 17 milionë euro për 4 shkolla/ Shpallet fituesi i koncesionit, në garë një grupim prej 6 kompanish
11/11/2019 15:26
Buxheti, fonde për 10 rrugë/ Pjesën kryesore e merr rruga Kardhiq-Delvinë dhe Unaza e Tiranës
09/11/2019 19:41
Fermerët në protestë/ I dorëzojnë Ministrisë së Bujqësisë disa kërkesa
07/11/2019 16:03
Kontroll pallateve të vjetra/ Të gjitha ndërtesat mbi 50 vite do rishikohen
07/11/2019 15:33
OSHEE, shpëtimi vjen nga qielli/ Anulohen kontratat e importit deri më 15 nëntor
07/11/2019 15:25
71% e shqiptarëve nuk kursejnë, 27% e mbyllin muajin me shumë vështirësi
06/11/2019 19:56
Gjobat e AKU nuk shfuqizohen/ Socialistët rrëzojnë propozimin e Ilir Beqes
06/11/2019 15:40