Kam qëndruar pa ngrënë, nuk më mjaftonin paratë në New York. Por arrita synimet e mia…
09/11/2019 20:00
Të sfidosh vdekjen, e të rilindësh kampion. Historia e sportistit që nuk u dorëzua kurrë…
02/11/2019 20:00
Serbët më dogjën shtëpinë. Jam përballur e vetme me presione, terren të vështirë, por kam guxuar…
30/10/2019 20:00
Me një çantë, dhe 2 panine u nisa i vetëm për të triumfuar tek “Amici di Maria De Filippi”
26/10/2019 20:00
Mamia e Princit të Arabisë, dhe Agjentit 007 rrëfen punën dhe jetën reale të familjeve VIP
23/10/2019 20:00
Në Spanjë jetojnë pak shqiptar. Ambasada nuk duhet të jetë indiferente ndaj tyre…
19/10/2019 20:00
Rrëfimi i mësueses që jep mësimin e gjuhës shqipe për fëmijët shqiptar në Greqi…
16/10/2019 19:40
Gatimet, dhe ushqimi tradicional shqiptar i pa zëndësueshëm në asnjë vend të botës…
12/10/2019 20:00
Enigmat e shkencës, projektet sekrete të NASA në hapësirë dhe të DARPA për avionët luftarakë
09/10/2019 20:00
Kuzhinieri shqiptar që gatuan receta tradicionale shqiptare për amerikanët në Philadelphia
05/10/2019 20:00
Avokatja shqiptare në çështjen e Ramush Haradinajt në Hage.
02/10/2019 20:00
Diaspora/ Zvicra më ka ndryshuar jetën. Në 2006 pësova një zhgënjim që mund të ishte fatal
28/09/2019 20:41
Zvicra më ka ndryshuar jetën. Në 2006 pësova një zhgënjim që mund të ishte fatal për jetën time…
28/09/2019 20:00
Danilo Zeka: Jam ndjerë keq kur habiteshin grekët që jam shqiptar. Xhelozi, diskriminim kam patur
25/09/2019 20:00
Flora Nikolla: Pas gjurmëve të shqiptarëve të shquar nëpër botë…
21/09/2019 20:00
Qemal Zylo: Pengu im në vitet e para të emigrimit është kur nuk arrita të vij kur humbi jetën nëna
20/09/2019 11:05
Ilir Shaqiri: Me cantë në krahë ecja rrugëve të Italisë…Nuk më pranonin, pasi nuk kisha dokumenta.
14/09/2019 20:00
Tomorr Kokona: Me 110 dollarë, me një fjalor gjermanisht, u arratisa dhe nuk u riktheva me ansamblin në Shqipëri në 1991
11/09/2019 20:00
Frederik Ndoci: “28 vite jashtë atdheut” mall, kujtime, sakrifica, emocion…
07/09/2019 18:34
Ruki Kondaj : Jam e bindur që çdo shqiptar do të dëshironte të kthehej një ditë…
04/09/2019 20:00
Agim Nesho: Diaspora është një urë lidhese për fuqizimin dhe rritjen e autoritetit të Shqipërisë
31/08/2019 17:46
Suela Kacerja : Unë dhe bashkëshortit im italian duam të rikthehemi pas disa vitesh në Shqipëri.
24/08/2019 20:00
Rita Cifligu : Vajta pa dokumenta, me një çante dore në Suedi dhe e vetme me fëmijët
17/08/2019 19:59
Micky Haxhiislami : Japonezët në intervistë pune duan detaje për vendlindjen. Po nuk njohe rrënjët e tua nuk të konsiderojnë. 
10/08/2019 16:19
Idajet Bedini: Me vëllain e plagosur dhe pa ndjenja eca 12 orë deri sa arrita në Greqi.
03/08/2019 20:01
Gentian Toshkezi:Më thonin që në SHBA maksimumi do punosh në piceri. Jeta ime pësoi ndryshim 360 gradë
27/07/2019 20:00
Sezar Jakupi: I ndjekim në Australi mediat shqiptare. Na vjen keq që Shqipëria ka ende krizë politike
20/07/2019 20:00
Artemida Lenz: Në Vjenë ka të huaj të cilët duan të mesojnë shqip
13/07/2019 19:30
Lejdi Ago: Muaji nëntor, së shpejti muaji i trashëgimisë kulturore Shqiptare, Kanada
06/07/2019 20:00
Ervin Gjonaj, emigroi ilegalisht dhe nuk hoqi dore nga pasioni i tij për Tv dhe grupin Metallica
29/06/2019 20:00