Dezertuan në Kolumbi, kanë frikë për familjet në Venezuelë
25/02/2019 12:14
Presidenti i vetëshpallur i Venezuelës, apel ndërkombëtarëve: Merrni masa për rrëzimin e Maduros
24/02/2019 22:23
Papa: Pedofilia plagë e përbindshme, e njëjtë me flijimet njerëzore
24/02/2019 21:40
Dëbora “pushton” Stambollin, anulohen dhjetëra fluturime
24/02/2019 19:47
Laburistët: Brexit me marrëveshje, ose sërish referendum
24/02/2019 18:53
Zv/presidenti i SHBA do takojë liderin e Venezuelës
24/02/2019 14:57
S’kanë fund gafat e Sekretarit të Jashtëm britanik: Sllovenia, vasale e Bashkimit Sovjetik
23/02/2019 22:35
SHBA, arrestohet për “abuzim seksual” me minorene këngëtari i njohur
23/02/2019 22:32
Venezuelë, tensione në kufi me Kolumbinë për ndihmat
23/02/2019 22:27
Britani, 3 ministra të May-t kërkojnë shtyrjen e Brexit-it
23/02/2019 20:33
Indi, 99 viktima dhe 200 të shtruar në spital nga alkooli toksik
23/02/2019 20:29
Rikthehet i ftohti dhe bora në Evropën Lindore
23/02/2019 15:33
Karnavalet e Rios, shkollat e sambës “në ethe”
23/02/2019 15:31
Fshati “zbarkon” në Paris
23/02/2019 15:03
Indi, 70 viktima dhe 200 të shtruar në spital nga alkooli toksik
23/02/2019 14:52
Venezuelë, dy viktima në kufi me Brazilin
23/02/2019 14:26
SHBA: 400 trupa amerikane do të qëndrojnë në Siri
23/02/2019 14:23
“Eurostat”: BE-së i duhen 3.8 mln punëtorë
22/02/2019 19:20
Afron dita, tritol shtëpisë së bosit më të madh të drogës
22/02/2019 19:00
“Thesarët” e botës, në një ekspozitë në Katar
22/02/2019 18:43
Trump-Kim, më herët takohen sozitë e dy presidentëve
22/02/2019 15:44
Sonda japoneze qëllon me “plumb” asteoridin. Grimcat do të studiohen
22/02/2019 13:17
Insektet po zhduken, njerëzimi rrezikon shfarosjen
22/02/2019 10:08
Izolohet Venezuela, Maduro mbyll kufijtë
22/02/2019 09:32
Anija me kallama nis “aventurën” e saj të lundrimit në Paqësor
22/02/2019 09:25
Trump letër për Tsipras e Zaev, i përgëzon për marrëveshjen e Prespës
22/02/2019 09:23
Aktivistja 16-vjeçare kërkon ndërhyrjen e BE-së për klimën
22/02/2019 09:19
Protesta e opozitës, në vëmendjen e shtypit ndërkombëtar: Të shmanget dhuna!
21/02/2019 14:54
Bangladesh, 78 viktima nga zjarri në lagjen historike
21/02/2019 13:06
Antisemitizmi në Francë, Macron njofton masa të reja për ta frenuar
21/02/2019 13:02