Trump dhe Jong-un dështuan. Takimi mes dy liderëve mbyllet pa marrëveshje
28/02/2019 18:52
Ukrainë, një aktor humori garon për president
28/02/2019 15:08
Samiti Trump-Kim përfundon pa marrëveshje
28/02/2019 12:41
BE, e gatshme t’i japë Britanisë “kohë shtesë” për Brexit-in
28/02/2019 11:21
Temperaturat e larta ngrenë alarmin për ndotjen në kryeqendrat e Europës
28/02/2019 11:19
Samiti Trump-Kim përfundon pa marrëveshje
28/02/2019 10:32
“Rrëfimet” e Cohen: Donald Trump është gënjeshtar
27/02/2019 15:07
Takimi i dytë. Trump dhe Kim shtrëngojnë duart
27/02/2019 15:04
Ku iku dimri? Temperatura rekord në Evropë
27/02/2019 13:55
Dhoma e Përfaqësuesve voton kundër emergjencës së Trump
27/02/2019 13:34
Lufta për Kashmirin, Pakistani rrëzon dy avionë indianë
27/02/2019 13:25
Vietnam, nis takimi i dytë Trump-Kim Jong-un
27/02/2019 12:53
Brexit pa marrëveshje, May u ofron deputetëve votim
27/02/2019 12:21
Laburistët, gati të mbështesin një referendum të dytë për “Brexit”-in
26/02/2019 15:40
Pa koment – SHBA, Kongresi do të votojë për të bllokuar “emergjencën”
26/02/2019 12:37
Jo vetëm priftërinj! Një kardinal shpallet fajtor për agresion seksual
26/02/2019 12:33
Frika e “Brexit”-it, diabetikët në Britani krijojnë rezerva insuline
26/02/2019 11:50
Pence mbërrin në Kolumbi, do takohet me presidentin e vetëshpallur të Venezuelës
26/02/2019 11:03
Gjendet te kallamarët, alternativa ekologjike për plastikën
26/02/2019 10:50
Çfarë ndodh nëse Mueller provon implikimin e Trump në konspiracionin rus?
26/02/2019 09:27
Bilardo për t’u qetësuar, ndaj Mayt rritet presioni për shtyrjen e Brexit-it
25/02/2019 15:36
Karnavalet e Venecias, nis parada e kostumeve në sheshin e Shën Markut
25/02/2019 12:32
Trump: Koreja komuniste mund të bëhet fuqi e madhe
25/02/2019 12:30
Trump shtyn rritjen e tarifave ndaj produkteve kineze
25/02/2019 12:29
Dezertuan në Kolumbi, kanë frikë për familjet në Venezuelë
25/02/2019 12:14
Presidenti i vetëshpallur i Venezuelës, apel ndërkombëtarëve: Merrni masa për rrëzimin e Maduros
24/02/2019 22:23
Papa: Pedofilia plagë e përbindshme, e njëjtë me flijimet njerëzore
24/02/2019 21:40
Dëbora “pushton” Stambollin, anulohen dhjetëra fluturime
24/02/2019 19:47
Laburistët: Brexit me marrëveshje, ose sërish referendum
24/02/2019 18:53
Zv/presidenti i SHBA do takojë liderin e Venezuelës
24/02/2019 14:57