Zgjedhjet në Indonezi, gjithçka për të tërhequr votuesit
18/04/2019 10:47

Në zgjedhjet në Indonezi, zyrtarët në të gjithë vendin, po provojnë gjithçka për të tërhequr zgjedhësit në procesin një ditor, në përpjekje për të rritur pjesëmarrjen. Në një qendër votimi, në qytetin e dytë më të madh në vend, zyrtarët, veshën madje kostume superheronjsh, për të joshur votuesit.

Hebrenjtë e Gjermanisë paralajmërohen të mos mbajnë kapela
26/05 22:22
Golf, sumo e “barbeque”. Trump kalon ditë relaksi në Japoni
26/05 20:11
Zgjedhjet europiane, edhe pak orë nga përfundimi
26/05 19:04
“Trafiku” në Everest, bilanci i viktimave shkon në 10
26/05 19:03
Testimi i raketave bërthamore nga Koreja e Veriut, Trump: Nuk jam i shqetësuar
26/05 14:06
Europa voton për Parlamentin, miliona zgjedhës i drejtohen kutive në 21 shtete
26/05 13:29
Spanjë, rituali i vrasjes së demit, i lëvduar dhe kritikuar
25/05 22:09
Zgjedhjet europiane, populistët kundër zgjerimit dështojnë në Holandë
25/05 17:02
Shkolla në flakë, 19 nxënës humbin jetën në Indi
25/05 17:00
Viktimat sulmojnë grabitësit
25/05 14:41
Trump: 1500 trupa në Lindjen e Mesme
25/05 12:17
Hahn po mendon shtyrjen e publikimit të pakos së zgjerimit në BE
24/05 21:55
Dorëheqja e kryeministres May, “Brexit” rrezikon të komplikohet edhe më shumë
24/05 16:34
Shba, ultimatum Turqisë. “Jo armë ruse, blini raketat amerikane”
24/05 15:28
Elon Musk çon në hapësirë 60 satelitët e parë për internet të shpejtë
24/05 15:14
Protestë globale për klimën/ Miliona të rinj protestojnë sot në 110 vende të botës
24/05 15:12
Pa gjumë në Berlin! Bilbilët “pushtojnë” parqet
24/05 13:03
“Trafik” në Everest, qindra alpinistë presin radhën për t’u ngjitur në majë
24/05 12:56
E përlotur, kryeministrja britanike jep dorëheqjen
24/05 12:53
Kina po shpon ozonin/ Po lëshon në atmosferë gazin që shkatërron shtresën mbrojtëse
23/05 15:49