Zgjedhjet në Australi, rezultati i paparashikueshëm
18/05/2019 14:03

Miliona australianë po votojnë për të zgjedhur midis fushatës së koalicionit konservativ për menaxhimin ekonomik si dhe ofertës së opozitës për veprime ndaj ndryshimeve klimatike dhe reformës së taksës.

Taksitë lundruese gati për ‘debutimin’ në Paris
17/09 20:05
40 vite Macdonald’s/ Franca ‘përvetëson’ hamburgerin
17/09 20:03
Vjedhja misterioze, asnjë gjurmë e tualetit prej ari
17/09 20:01
Rekord/ Kalon la Manshin katër herë me not, pa u ndalur
17/09 19:55
Parlamenti Evropian voton Lagarde në krye të BQE
17/09 19:34
Renzi sjell surpriza/ Parti e re në skenën italiane
17/09 15:27
Buka e lashtë, u gatua në Egjipt me maja 4500-vjeçare
17/09 14:39
Netanjahu nën presion të madh
17/09 13:42
10 jahtet më të shtrenjta prezantohen në Monaco Yacht Show
17/09 12:29
10 banane per Lukakun! Batuta i kushton vendin e punës analistit italian
17/09 11:06
Nga Bolonja në Harvard, Universitetet më të bukura në botë
16/09 20:27
SHBA: Prova për Iranin, imazhet satelitore për sulmet ndaj rafinerive saudite të naftës
16/09 19:57
Vrima e ozonit, më e vogla në tre dekada
16/09 19:04
Luftë me kancerin, artisti britanik zbulon të fshehtën e tij
16/09 16:30
Në shitje makina 3.9 milionë dollarëshe, Bugatti Chiron
16/09 16:26
Erdogani, Putini dhe Rohani diskutojnë për konfliktin në Siri
16/09 16:23
Fëmijët po i gëlltit plastika! Studimi më i fundit alarmon shkencëtarët
16/09 13:02
Pasarelë për të gjithë/ Në Francë dhjetëra burra e gra, model për një ditë
16/09 12:55
Rritet rrufeshëm çmimi i naftës/ Shkak? Sulmet në rafineritë e Arabisë Saudite
16/09 12:45
Beogradi presion serbëve: Votoni listën serbe në zgjedhjet e Kosovës
16/09 12:26