Zgjedhjet Europiane 2019: Grupet e mëdha humbasin kontrollin në parlament
27/05/2019 09:58

Grupet e mëdha të qendrës së djathtë dhe të qendrës së majtë në Parlamentin Europian kanë humbur shumicën e tyre të kombinuar, pasi ka pasur rritje të mbështetjes për liberalët, The Greens dhe nacionalistët.

Hetimi i Trump/ Seanca ne dhomën e përfaqësuesve transmetohet direkt
13/11 19:27
Dëshira e fundit e emigrantes para vdekjes: M’i çoni fëmijët në Europë!
13/11 18:01
Në Itali mund të nisësh një jetë të re me 1 euro!
13/11 17:58
Maas: Gjermania mbetet kundër ndryshimit të kufijve Kosovë-Serbi
13/11 17:54
Hong Kong/ Policia bastis kampusin universitar
13/11 17:52
Turqia kthen gjermanët e ISIS/Gjermania ende nuk është gati për procesin, kërkon informacion
13/11 16:21
Koralet janë sëmurë! Sëmundja misterioze po i vret dita-ditës
13/11 14:51
Gjendje alarmi në Venecia! Përmbytja më e madhe në 50 vitet e fundit
13/11 13:03
Gratë kundër Polanskit – Rebelim në Francë para kinemasë ku shfaqet filmi i tij
13/11 12:57
Merr flakë gjatë zbritjes avioni me 196 persona në bord
13/11 12:14
Bolivi, presidenti merr azil politik në Meksikë
12/11 22:06
Përse nuk publikohet raporti për ndërhyrjen ruse në Britani?
12/11 20:02
Kosova në Shengenin Ballkanik, Edi Rama: Të ikësh nga tavolina, mbase ka arsye që nuk i di
12/11 16:42
Përmbytet Venecia! Batica e rrit nivelin e ujit me 155 centimetra në qytet
12/11 16:18
Vritet komandanti xhihadist/ Pas goditjes izraelite, palestinezët përgjigjen me raketa
12/11 16:16
Merkel dhe Conte kërkojnë zgjidhjen e problemeve me migrantët
12/11 16:14
Kina ka bërë plane të mëdha për Greqinë!
12/11 12:36
Turqia dëbon xhihadistët francezë
12/11 12:28
Udhëtim me karta ID nëpër Ballkan/ Mediat serbe: realizohet deri në fund të vitit
12/11 12:20
Eventi i rrallë/ Mërkuri “sfilatë” para Diellit
11/11 20:13