Zaev dhe Tsipras, zgjidhje për emrin e Maqedonisë
03/01/2018 12:27

Kryeministri i Ish Republikës Jugosllave të Maqedonisë, Zoran Zaev, në një bisedë telefonike me homologun e tij grek Aleksis Tsipras, gjatë të cilës kanë shkëmbyer urime me rastin e vitit të ri, ka shprehur optimizmin e tij se brenda vitit 2018 do të ketë një zgjidhje për çështjen e emrit dhe pas këtij zhvillimi, fqinji verior i Greqisë do të mund të bëhet anëtar i NATO-s dhe të fillojë negociatat për integrimin e tij në BE.

Athina i dorëzon paktin Shkupit, Kotzias e viziton pas disa ditësh
20/03 12:13
Tensionet me Turqinë, Greqia blen 4 luftëanije
19/03 14:39
Kërcënohet Kotzias, letër me plumb. “Shite Maqedoninë”
17/03 13:43
Akuzohej për nxitje dhune e urrejtjeje, shpallet i pafajshëm mitropoliti grek
17/03 12:15
Greqia refuzon kërkesën turke për ekstradimin e 8 ushtarakëve
16/03 15:27
Putin, udhëheqësi i huaj më i besueshëm në Serbi
15/03 13:47
Erdogan: Fqinjët e këqinj, arsyeja pse prodhojmë armë
15/03 12:28
Ivanov proteston ndaj ligjit për gjuhët: Është antikushtetues!
15/03 12:05
Votimi i shqipes në Maqedoni, Xhaferi për TCH: Skenat në Kuvend s’duhet të ndodhnin
14/03 23:00
Votimi për “Shqipen”, Gruevski përplasje fizike me Telat Xhaferin
14/03 18:21
Zyrtari amerikan Mitchell viziton Beogradin
13/03 13:28
Greqia: Prag lufte me Turqinë
10/03 19:45
Plani për integrimin e Ballkanit
09/03 12:38
Ministrat e Mbrojtjes së BE, diskutim mbi emigracionin në Ballkan
08/03 12:11
Si bëhesh shtetas grek? Lehtësohen procedurat
06/03 15:34
Junker: Ballkani në BE, por pasi të ketë plotësuar kushtet
06/03 15:26
Skandali në Maqedoni; Dorëhiqen anëtarët e Komisionit Anti-korruspsion
06/03 12:08
Greqia jep detin me koncesion. Parlamenti miraton kërkimet në bllokun “Joni 2”
02/03 12:16
Merkel takon Vuçiçin. I kujton Kosovën si kusht për anëtarësim në BE
28/02 09:37
Greqi, bie vula apostile. Jo më legalizim për dokumentet e emigrantëve shqiptarë
27/02 22:42