Ylli i garave BMX, aventurë në Danimarkë
09/11/2019 16:14

Ylli i kompeticioneve BMX, Kriss Kyle udhëtoi drejt Danimarkës që njihet si një prej vendeve më të lumtur në botë, për të dhuruar spektaklin e tij të radhës me biçikletë. Ai tregoi të gjitha aftësitë e tij në manovrat me këtë mjet në vende të tilla si në akuariumin nënujor bashkë me peshkaqenët, shkëmbinj, varka apo avion Kjo aventure e Kriss Kyle në Danimarkë është pjesë e disa projekteve të tij mes të cilëve përfshihet edhe ajo e zbritjes me helikopter në çatinë e ndërtesës ikonë Al Burj në Dubak. Për projektin e fundit, 27 vjeçarit iu deshën disa muaj planifikimesh dhe javë të tëra xhirimesh ku regjistroi Matty Lampbert ka luajtur një rol të rëndësishëm në këtë proces. Gjatë aventurës së tij daneze që zgjati 3 jave, Kriss Kyle vizitoi qytete të tilla si Kopenhagen, Aarhurs, Jutland, Lokken vende ku bëri edhe manovra me parashutë.

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri, Komisioni i Senatit miraton emërimin e Yuri Kim
21/11 19:26
Miratohet buxheti 2020, shtohen fondet për Ballkanin perëndimor
21/11 19:15
Konkurrencë me Kinën! Trump kthen sytë nga Apple për rrjetin 5G
21/11 19:10
“Afera e spiunazhit”/ A mund të dëmtohen marrëdhëniet Rusi-Serbi?
21/11 18:28
Tusk zgjedhet kryetar i Partisë Popullore Evropiane, kritikon autokratët
21/11 18:17
Amnesty International/Modeli ekonomik i FB dhe Google kërcënim për të drejtat e njeriut
21/11 15:14
Sfilatë në Venecian e përmbytur. Stefano Ricci prezanton koleksionin vjeshtë-dimër 2020
21/11 14:29
Aston Martin paraqet SUV e parë / Fuoristrada u prezantua në Los Angeles
21/11 14:26
Kina synon Marsin/ Kinezët duan të zbarkojnë në planetin e kuq vitin tjetër
21/11 14:24
Thellohet kriza në familjen mbretërore angleze
21/11 12:53
“Sa mirë te jesh francez”, renditja e kombësive. Në krye Franca. Shqipëria në zonën gri
21/11 12:36
Iran/ 106 persona të vrarë në protesta, udhëheqësit rrezikojnë të përfundojnë në litar
21/11 11:41
Ambasadori në BE “godet” Trump: Isha pjesë e përpjekjeve që Ukraina të niste hetim për Biden dhe djalin e tij
21/11 11:26
“Diplomati shpëton veten dhe vë në rrezik presidencën e Trump-it!”
20/11 19:14
Zgjerimi i BE: Propozimi francez nuk është i vetmi
20/11 18:15
Vrasja e gazetares në Maltë, arrestohet biznesmeni i njohur
20/11 16:14
Ankandi kontrovers/ Kërkohet tërheqja e sendeve në shitje të Adolf Hitlerit dhe Eva Brown
20/11 15:08
Shegë në vend të opiumit/ Biznesi i ri i vendasve në Kandahar
20/11 14:55
Francë/ Vendim gjykate për rosat, pas gjelit i jepet të drejtë të bëjnë kuak-kuak
20/11 14:53
Gjendet në një anije të mbytur konjaku 100 vjeçar
20/11 12:45