Weinstein dhe akuzueset, marrëveshje 25 milionë dollarëshe
12/12/2019 19:20

Harvey Weinstein dhe akuzueset e tij kanë arritur një marrëveshje paraprake. Plot 25 milionë dollarë dëmshpërblime për dhjetëra viktima që e akuzojnë sot ish producentin për molesti dhe përdhunime. Weinstein, siç thonë burime të New York Times, nuk duhet të paguajë asgjë nga xhepi i tij dhe as nuk duhet të pranojë agresionet seksuale për të cilat akuzohet. Pagesa do të bëhet nga shoqëria e sigurimeve që përfaqëson kompaninë Weinstein, ish studio e produksionit Weinstein që falimentoi. 25 milionë dollarët për akuzueset duhet të jenë vetëm një pjesë e një totali prej 47 milionë dollarësh me të cilët shoqëria do të mbyllte llogaritë me kreditorët. Ish bosi i Miramax doli të mërkurën në gjykatë, duke ecur me vështirësi, me ndihmën e një mbajtëseje. Ndërsa avokatët e tij thanë se do ti nënshtrohet një operacioni në shpinë. Mes akuzueseve të Weinstein janë edhe aktore të famshme si Angelina Jolie, Guineth Paltrou dhe Salma Hajek. Asnjë prej tyre sidoqoftë nuk është pjesë e denoncimeve për të cilat është arritur edhe marrëveshja.

Top News – Shpërthimi në Bejrut/ Në hetime edhe përfaqësues të FBI
13/08 22:44
Top News – Marrëveshje historike/ Mes Izraelit dhe Emirateve Arabe
13/08 21:49
Stërvitja greko-franceze/ Mesazh Turqisë që te ndaloje kërkimet për hidrokarbure
13/08 20:07
Top News – Galicia ndalon duhanin/ Rrit rrezikun e koronavirusit
13/08 15:32
Top News – Qyteti me dy pale rregulla/ I ndarë mes Belgjikës e Holandës
13/08 15:28
Top News – Strategjia e Johnson/ Të luftojë Covidin me ulje peshe
13/08 15:23
Top News – Erdogan: Athina të pranojë dialog. Presidenti turk do bisedojë me kancelaren Merkel
13/08 15:14
Top News – Krahë pule me Covid/ U zbuluan në Kinë, ishin importuar nga Brazili
13/08 15:08
Top News – Probleme me dushin/ Trump kërkon ndryshimin e ligjit
13/08 12:47
Top News – Dekada e fundit, më e nxehta e regjistruar në tokë
13/08 12:46
Top News – Muzikali “Diana”/ Në Netflix para Brodadway-t
13/08 12:45
Top News – Vaksina për Covid 19/ Gjermania, gati muajt e ardhshëm
13/08 12:36
Top News – Dezinformimi për Covid-in/ Të paktën 800 viktima në gjithë botën
13/08 12:27
Top News – “Kujdes me totalitarizmin”/ Paralajmërimi i sekretarit Pompeo në Republikën Çeke
13/08 12:22
Top News – Biden dhe Harris: Trump rrënoi Amerikën
13/08 12:14
Top News – Rikthehet izolimi/ Zelandë e Re, 14 raste të reja Covidi
13/08 12:06
Top News – Shefi i OKB-së: Pandemia rrezikon paqen në botë!
13/08 11:55
Top News – Pompeo për Kinën/ Armik me i keq se Bashkimi Sovjetik
12/08 21:07
Top News – Spektakël i Guggemos/ Akrobaci në muzeun e teknikës – Pa koment
12/08 16:18
Top News – Keqinformimet mbi Covid-in/ Përhapen në 25 gjuhë të ndryshme
12/08 14:34