Wake Up/ Xhimi Lazri i ka hyrë seriozisht muzikës. Koncerte nga Tirana në Budapest
22/11/2019 12:06

Xhimi Lazri është një personazh i njohur për të gjithë, fillimisht si përkthyes në disa gjuhë por tashmë edhe si një artist i mirëfilltë. Në fakt muzika duket se ka qenë një pasion i hershëm i tij, pasi prej shumë vitesh ka interpretuar edhe në piano. Para disa javësh ai ka realizuar edhe një koncert në Budapest ku ka spikatur për mënyrën e tij të veçantë të të kënduarit. Po ashtu vitin e kaluar ka mbajtur një koncert në ArTurbina. Xhimi është i angazhuar herë pas here në mbrëmje muzikore teksa interpreton jo vetëm muzikë shqiptare por edhe këngë të njohura të huaja. Ndërkohë së fundmi ai ka përkthyer edhe romanin me titull "Unë dhe Hemingueji" nga Paula Mclain, duke mos u ndarë kështu nga lidhja e tij e hershme me përkthimin. Xhimi ka qenë gjithmonë prezent në ekran pasi ka përkthyer ngjarje të rëndësishme apo edhe personazhe të huaj të ftuar në programe të ndryshme.

Emisioni i plotë – Wake Up, 11 Dhjetor 2019
11/12 15:28
Wake Up/ “Jeho”, Fjoralba Ponari dhe Alban Male zbulojnë risitë e festivalit më të ri në TCH
11/12 13:22
Wake Up/ “Epsh dhe lakmi” për një publik +16 në ArTurbina
11/12 13:03
Wake Up/ Instituti i Monumenteve: Ku ka kantiere restaurimi ka kuriozitet për turizëm kulturor
11/12 12:27
Wake Up/ Bizneset: Sa më shpejt kompensim nga kompanitë e sigurimit, ndryshe falimentojmë
11/12 12:08
Wake Up/ Bashkia Durrës, bonusi i qirave për banorët e dëmtuar nis nga 25000 lekë
11/12 11:29
Wake Up/ Bashkia Durrës: 100 punonjës, 3 muaj punë në pallatet e para viteve ‘93
11/12 11:26
Emisioni i plotë – Wake Up, 10 Dhjetor 2019
10/12 16:46
Wake Up/ StrinGirls-at shqiptare që bëjnë muzikë Deep House me motive jugu
10/12 13:05
Wake Up/ Bujar Kapexhiu: Festivalin e 11-të dikur e përjetova si dramë sot si komedi
10/12 12:48
Wake Up/ Agim Baçi: Nobelistin Peter Handke, refuzojnë ta lexojnë në Shqipëri
10/12 12:24
Wake Up/ Frikë nga epidemia, vaksinohen banorët në kampet e tërmetit
10/12 12:10
Wake Up/ Bonusi i qirasë për 2000 familje të pastreha nga tërmeti është 1.800-2700 lekë
10/12 11:25
Emisioni i plotë – Wake Up, 09 Dhjetor 2019
09/12 14:02
Wake Up/ Bes Kallaku pohon se do të ketë dhe një “Falco 2”
09/12 12:18
Wake Up/ “Bleona Qeretit edhe 10 milionë dollarë t’i japësh prapë nuk kënaqet”
09/12 11:57
Wake Up/ Bes Kallaku: Në Bubq janë 300 shtëpi të dëmtuara, ka ende nevojë për ndihmë
09/12 11:24
Wake Up/ “Amaneti i babait tim: Shërbim shëndetësor falas për shqiptarët”.
09/12 11:15
Wake Up/ Arratisja e baritonit durrsak, Gëzim Myshketa
09/12 11:15
Wake Up/ Mjekët shqiptarë të Amerikës vizita falas për shqiptarët
09/12 11:07