Wake Up/ UNICEF: Fëmijët duhet të jetojnë në qytete miqësore ku dëgjohet zëri i tyre
31/05/2019 15:32

Për herë të parë UNICEF në vigjilje të 1 qershorit, organizon një konferencë ndërkombëtare për qytetet miqësore ndaj fëmijëve. Ekspertë ndërkombëtarë do të mblidhen dhe do të ndajnë me audiencën tonë disa nga praktikat më të mira që kanë funksionuar në vendet e tjera për t’i kthyer qytetet në një vend ku fëmijët ndihen të sigurtë për luajtur, për të eksploruar, ku fëmijët me aftësi të kufizuara të kenë mundësi të shijojnë qytetet duke u krijuar të gjitha lehtësirat e duhura. Konferenca synon të ngrejë profilin e kësaj filozofie që, përpara çdo gjëje që pushteti lokal të bëjë, të mendojë: a është kjo e mirë për fëmijët? Ndërtimi i këtyre mjediseve duhet të jetë prioritet i qeverisë lokale duke vënë në qendër nevojat e fëmijëve. UNICEF synon ta fillojë me Tiranën; Korça ka bërë diçka, por ka ende shumë për t’u bërë.

Kujdes nga “FaceApp” që ju plak! SHBA thotë se pas qëndrojnë rusët
18/07 19:51
Wake Up/ Irgeni i Portokallisë i “futet” muzikës, rrëfen frikën e tij për rolin e Babales!
18/07 16:22
Supermakinat elektrike, Britania e Madhe prodhon modelin e ri Lotus Evija
18/07 12:49
Instagram bën ndryshimin e papritur, ja çfarë do të ndodhë me pëlqimet
18/07 12:45
Kamera gazmore në Fiks Fare/ Loja me çakmakun
17/07 21:05
Rama, Basha, Meta dhe Kryemadhi… siç nuk i keni parë kurrë
17/07 18:52
Spongebob mbush 20 vjeç
13/07 11:59
Sfida me tapën e shishes, Flor Agalliu e realizon me sukses në mes të emisionit!
12/07 18:37
Mariza Ikonomi kujton “sikletet” e aventurës në kroçiere: Sa e kam sharë veten në ato momente!
12/07 18:25
Era Rusi zbulon prapaskenat e klipit të ri: Plasi syri i keq!
11/07 20:03
Një gjysh dhe vjehërr si Kastriot Tusha: Kam një mbesë dhe një nuse të mrekullueshme!
10/07 21:27
As një dhe as dy, por ja sa fëmijë dëshiron të ketë Besa Shahini
10/07 21:24
Pas rikthimit, surprizon G-Bani: Unë jam legjenda!
09/07 18:16
Paloma zbulon “vesin” e të shoqit: Sa herë grindemi, merr të ëmën në telefon…
08/07 18:28
E puthi “i dashuri” i adoleshencës! Fatma Haxhialiu rrëfen momentin emocionues në koncert!
05/07 19:20
Maturantja më e bukur e 2019, Xhoi Fusha: Humba takimin me Fadil Berishën!
04/07 20:17
Më shumë se 10 vite karrierë, ja kujt ia dedikon suksesin Dren Abazi!
03/07 20:22
Producentja e njohur ironizon blerjet e luksit: Jam e lumtur me çanta 25 euro!
01/07 19:17
Qau para se të hynte në emision! Lei Kraja zbulon arsyen që e bëri të derdhte lot!
26/06 19:28
Trim Jetullahu në një bashkëpunim me këngëtaren e njohur! Ja për kë bëhet fjalë!
24/06 19:30