Wake Up/ “Triumph”, një film për Kombëtaren që u frymëzua nga ndeshja historike me Serbinë
15/11/2019 11:48

Faqja më e rëndësishme në botë për vlerësimin e prodhimeve kinematografike IMDb (të gjithë e njohin), e vlerëson dokumentarin “Triumph” i prodhuar mes të tjerash nga dy shqiptarë. Filmi dokumentar “Triumph”, ka si lajtmotiv Kombëtaren Shqiptare të Futbollit dhe udhëtimin e saj për herë të parë në finalet e Evropianit 2016; një prodhim i producentëve Kreshnik Jonuzi, Luftar Von Rama dhe Charlie Askew. Në 87 minutat e dokumentarit “Triumph” që fillimisht pati si nëntitull “Beteja në Ballkan”, janë përmbledhur momentet kryesore të këtij rrugëtimit kuqezi por edhe tensioni në marrëdhëniet në Ballkan, ndërsa janë të intervistuar Lorik Cana, Gianni DeBiasi, Paolo Tramazanni, Blendi Fevziu, Dritan Shakohoxha etj etj. Pasi ka bërë rrugëtimin në disa festivale ndërkombëtare, premiera e këtij dokumentari vjen sot pasdite në Tiranë

Wake Up/ “Karnavalet e Korçës”, nuk ndalen as me pandeminë. Këtë vit edhe samba braziliane
03/07 10:45
Wake Up/ Turistët e huaj zgjedhin Pukën, si parajsën e fshehur të aventurës
03/07 10:44
Wake Up/ Fushata “Pusho shqip”. A do të na mjaftojë turizmi patriotik?
03/07 10:44
Wake Up/ Eugena Tomini: Rasti i foshnjës me COVID. Babai i sapoardhur nga një vend Evropian
03/07 10:43
Wake Up/ Eugena Tomini ISHP: COVID po prek edhe moshat 30-40 vjeç
03/07 10:43
Vapë dhe temperatura të larta, njihuni me parashikimin e motit
03/07 08:06
Wake Up/ Shtypi i ditës, 03 Korrik 2020
03/07 08:04
Wake Up/ Olsi Bylyku: Gena më ftoi për bashkëpunim. Më tha: Do të dalësh në klip si askush tjetër…
02/07 11:53
Wake Up/ Olsi Bylyku: Të dashurës i iku truri nga modelja në klip. Ja çfarë më tha…
02/07 11:27
Wake Up/ Balerini Jurgen Bala, që po synon “Dancing with the Stars” në Amerikë
02/07 11:21
Wake Up/ Barometri i Ballkanit: Shqiptarët me besimin më të ulët në rajon tek prodhimet vendase
02/07 11:03
Wake Up/ Sondazhi: Shitblerja e votës, problemi më i rëndë që shohin qytetarët
02/07 11:03
Wake Up/ Majlinda Keta thirrje studentëve: Votoni të zgjidhni përfaqësuesit tuaj në Universitet
02/07 11:02
Wake Up/ Shtypi i ditës, 02 Korrik 2020
02/07 08:01
Diell dhe temperatura të larta, njihuni me parashikimin e motit
02/07 07:59
Wake Up/ Olimpia Smajlaj, ish Miss-i e diplomuar si biologe por karrierën e kërkon në muzikë
01/07 12:10
Wake Up/ Ervin Shijaku i Transportit: Ministrja s’ka hipur ndonjëherë në autobus se njeh situatën
01/07 11:23
Wake Up/ Meri Shehu: Si do ta gjejë ditëlindja kryeministrin Rama këtë 4 korrik
01/07 11:23
Wake Up/ Astrologe, Meri Shehu: Shenjat që do kalojnë pushime të bukura dhe të varfëra
01/07 11:22
Wake Up/ Operatorët e Transportit Publik: Protokolli i pazbatueshëm. Kërkojmë tryezë me palët
01/07 11:04