Wake Up/ Treni i xhazit nisi udhëtimin në kohë…!
30/04/2019 13:50

Sikurse edhe vitet e kaluara, edhe këtë herë me rastin e ditës Ndërkombëtare të Xhazit do të niset përsëri treni me të gjitha ata që janë fansa të kësaj muzike. "Swing Maraton", nën sloganin "Andrra n'tren" do të niset për të katërtin vit nga Tirana për në Shkodër për një udhëtim tepër të veҫantë. Kryesisht të rinj, të profesioneve të ndryshme, zgjedhin veshjet dhe aksesorët që përshtaten jo vetëm me këtë zhanër por edhe me një periudhë të caktuar kohore. Edhe këtë vit fokusi do të jetë tek muzika dhe stili i viteve '40-'50. Do të ketë 18 artistë të huaj të pranishëm, të cilët do të krijojnë atmosferë për ta bërë edhe më të paharrueshëm këtë udhëtim. Vitin e kaluar ishin të paktën 500 pjesëmarrës në këtë aktivitet. Artistët e parë të kësaj muzike ishin afro-amerikanë (1930) por me kalimin e viteve ajo mori një shtrirje në të gjithë botën.

Wake Up/ Capital T rrëfehet si asnjeherë tjetër në Wake Up
13/09 14:27
Në shesh xhirimin e “shtëpiake të dëshpëruara”, edhe Longoria pre e bulizmit
10/09 13:10
Stewart: Që kur dola hapur me të dashurën, s`kam marrë më asnjë rol!
03/09 17:53
Ilda Bejleri: Ja pse ika nga Supersporti. Shakohoxha të gjejë…
03/09 11:15
Peaky Blinders si Game of Thrones, frymëzim për emrat e rinj
30/08 08:12
Pasuria e Aretha Frenklin/ Edhe Obama ka pretendime
30/08 08:10
Ankand në Los Angeles/ Ikonat dhe legjendat e Hollivudit
30/08 08:05
“Në shtëpinë tonë” me Nevinën dhe Florin/ Nis nga shtatori, mesdita kalohet në ekranin e Top Channel
29/08 02:03
Fundi i pushimeve/ Si të përballohet kthimi në shtëpi
27/08 21:39
Dy vite pas sulmit vetëvrasës, Ariana Grande kthehet në Manchester
27/08 07:12
Sean Connery, feston 89 vjetorin/ 007 e famshme, serialin e nisi që në vitin 1967
25/08 21:58
Pritjes i erdhi fundi, ja kur nis “Breaking Bad”
25/08 21:44
Akademi arti në Kosovë, Dua Lipa dhuron 150 mijë euro
03/08 17:16
Rrëfehet Sharon Stone: Mu deshën 7 vite që të merrja veten pas hemoragjisë cerebrale
20/07 20:30
Kujdes nga “FaceApp” që ju plak! SHBA thotë se pas qëndrojnë rusët
18/07 19:51
Wake Up/ Irgeni i Portokallisë i “futet” muzikës, rrëfen frikën e tij për rolin e Babales!
18/07 16:22
Supermakinat elektrike, Britania e Madhe prodhon modelin e ri Lotus Evija
18/07 12:49
Instagram bën ndryshimin e papritur, ja çfarë do të ndodhë me pëlqimet
18/07 12:45
Kamera gazmore në Fiks Fare/ Loja me çakmakun
17/07 21:05
Rama, Basha, Meta dhe Kryemadhi… siç nuk i keni parë kurrë
17/07 18:52