Wake Up/ Treni i xhazit nisi udhëtimin në kohë…!
30/04/2019 13:50

Sikurse edhe vitet e kaluara, edhe këtë herë me rastin e ditës Ndërkombëtare të Xhazit do të niset përsëri treni me të gjitha ata që janë fansa të kësaj muzike. "Swing Maraton", nën sloganin "Andrra n'tren" do të niset për të katërtin vit nga Tirana për në Shkodër për një udhëtim tepër të veҫantë. Kryesisht të rinj, të profesioneve të ndryshme, zgjedhin veshjet dhe aksesorët që përshtaten jo vetëm me këtë zhanër por edhe me një periudhë të caktuar kohore. Edhe këtë vit fokusi do të jetë tek muzika dhe stili i viteve '40-'50. Do të ketë 18 artistë të huaj të pranishëm, të cilët do të krijojnë atmosferë për ta bërë edhe më të paharrueshëm këtë udhëtim. Vitin e kaluar ishin të paktën 500 pjesëmarrës në këtë aktivitet. Artistët e parë të kësaj muzike ishin afro-amerikanë (1930) por me kalimin e viteve ajo mori një shtrirje në të gjithë botën.

Devis Xherahu zbulon arsyen e bashkëpunimit me Delindën
18/06 18:37
Festë ditëlindjeje dhe jo vetëm! Alesio Aliaj ka nisur provat për dasmën e madhe!
18/06 18:34
Garat me Kajak: Aktiviteti në liqenin e Fishtës në Lezhë
15/06 20:18
Thesari i Maharaxhave del ne ankand tek Christie’s
14/06 19:32
Dita e refugjatëve, instalacion gjigant në Paris
14/06 18:51
Justin Bieber sfidon Tom Cruise: Përballemi në ring
14/06 14:04
Miss Venezuela, konkurs jo vetëm për bukurinë
14/06 13:27
“Verë dhe Portokalle” në Lushnjë/ Spektakli i humorit, çlodhje nga vapa dhe politika
14/06 13:10
Hapet “Art Basel”, panairi më i madh i artit
13/06 20:20
Dy orë në natyrë bëjnë mirë për shëndetin
13/06 20:17
Muzikë për bamirësi/ Këngëtarë të njohur në eventin, “Të gjithë për Korçën”
12/06 20:03
Këngë me Tunën e Mc Kreshën! Reperi i njohur zbulon bashkëpunimet “bombë” të albumit të ri
12/06 19:57
Provohet nga studiuesit: Edhe peshqve ‘u thyhet zemra’
12/06 19:01
E mbushur me kristale, shpella e përrallave hapet për publikun
12/06 18:55
Thuhet se bën jetë luksoze, Shyhrete Behluli ka një përgjigje: Nuk fitoj aq sa mendojnë njerëzit!
11/06 19:05
Martesa perfekte? Me bashkëshortin vetëm 4 ditë në javë
11/06 15:49
20 mijë usd për një tufë flokësh/ Do shiten në ankand flokët e Beethoven
11/06 13:36
Wake Up/ Inis Neziri: Kënga “E theve” u krijua nga prindërit e mi
11/06 12:27
Rosaku më i famshëm/ Donald Duck mbush 85 vjeç
09/06 20:22
Martesa e vitit, Erdogan marton mesfushorin gjerman
08/06 13:57