Wake Up/ “Tokio 2020”, dhurata që boksieria Elsidita Selaj, do t’i bëjë vetes këtë vit
24/01/2020 11:24

Shkodra vazhdon traditën e talenteve të reja në të gjitha llojet e sporteve dhe me ne sot në studio është boksieria e parë shqiptare, shkodrania Elsidita Selaj. Prej kohësh ajo vazhdon të shkëlqejë në arenën ndërkombëtare, duke fituar medalje. Pas këtyre sukseseve nën kampionia e Evropës Elsidita Selaj është në rrugën e kualifikimit drejt Lojërave Olimpike “Tokio 2020”, ku sportistët e boksit do të duhet të marrin pjesë në dy gara kualifikuese të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar. Gara e parë është Turneu Evropian i Kualifikimit të Boksit Olimpik “Londër 2020”, ku mbi 450 meshkuj dhe femra nga më shume se 50 vende të botës duke përfshirë dhe Shqipërinë, do garojnë në Arena Copper Box në Parkun Olimpik të Mbretëreshës Elizabeth, nga 14 deri në 24 Mars dhe ka 77 vende për Tokyo 2020. Kjo është mundësia e parë që boksierët të kualifikohen në “Tokio 2020” . Shansi i dytë dhe i fundit do të jetë në turneun Botëror kualifikues që do të zhvillohet Paris nga 13 deri në 24 maj 2020. Në bashkëpunim me Federatën Shqiptare të Boksit, KOKSH është në procedura për të regjistruar ekipin pjesëmarrës në Londër, i përbërë nga: Elsidita Selaj, Krenar Zeneli, Rexhildo Zeneli, Denis Nurja dhe Arjon Kajoshi.

Stuhi shiu dhe dëbore, ky është parashikimi i motit për sot
27/02 08:09
Wake Up/ Arkitektja shqiptare me më shumë kurora Miss-i
26/02 11:48
Wake Up/ Klea Kasemi nga cover-at e Dua Lipës në projektin muzikor “Vallëzim lamtumire”
26/02 11:34
Wake Up/ “Snack food”, rreziku i një trendi global
26/02 11:30
Wake Up/ Shqipëria me numrin më të ulët të lindjeve. Mjeku Haxhia: Situata është alarmante
26/02 11:29
Wake Up/ Koronavirusi, masat pas urdhrit të MSH në shkollat e kryeqytetit
26/02 11:16
Rikthehen reshjet, njihuni me parashikimin e motit për sot
26/02 08:20
Wake Up/ A mjafton një aplikacion në telefon për të pasur jetë të shëndetshme
25/02 13:36
Wake Up/Të rinjtë shqiptarë drejt Silicon Valley, 40 aplikime për ide inovative në teknologji
25/02 13:07
Wake Up/ Stresi në punë, 48.5 % e shqiptarëve kanë stres të moderuar, 12.4% stres problematik
25/02 13:06
Wake Up/ Durrës, vjen trageti nga Italia. Si kontrollohen pasagjerët për koronavirus
25/02 12:20
Wake Up/ Flet mjekja shqiptare nga Italia: Njerëzit janë vetizoluar nga frika e koronavirusit
25/02 12:19
Wake Up/ Jonida Maliqi ndryshon stil: Së shpejti me dy këngë, një R&B, dhe një sensuale
25/02 11:51
Wake Up/ Këngëtarja e Eurovizionit: RTSH duhet t’i deklarojë fondet e Eurovizionit
25/02 11:51
Wake Up/ Jonida Maliqi: Këngëtare si Arilena lindin 1 në 1 milionë
25/02 11:31
Wake Up/ Jonida Maliqi: Jam e lumtur dhe këtë ma tregojnë sytë
25/02 11:31
Wake Up/ Jondia Maliqi: Pse krijova “Tirana Fashion Days”, pasarelën e modës kryeqytetase!
25/02 11:30
Wake Up/ Fumeti edhe në gjuhën shqipe sfida e artistit Endri Beqo
24/02 12:23
Wake Up/ Pse një talenti shqiptar si Ana Kodra iu refuzua pjesëmarrja në “America’s Got Talent”
24/02 12:21
Wake Up/ Ana Kodra kontratë 2-vjeçare me një kompani muzikore amerikane
24/02 12:18