Wake Up/ Suksesi i Gent Bejkos në Kanada dhe filmi që do e rikthejë në kinematë në Shqipëri
15/11/2019 12:22

Rolet e tij të dikurshme në "Portokalli" kanë mbetur edhe sot në memorien e publikut. Gent Bejko së fundmi ai po interpreton në komedinë e zezë "The Pillowman" të Martin McDonagh, e cila po shfaqet në teatrin "Snowglobe" që nga data 7 nëntor për të vijuar deri në 17 nëntor. Genti luan rolin e një dedektivit të rreptë të quajtur Ariel (një ndër aktorët kryesorë), i cili ushtron një presion të fortë psikologjik te të tjerët. Ai është një personazh i dhunshëm që kërkon hakmarrje ndaj kujtdo që kryen krime ndaj fëmijëve, për shkak të abuzimit në të kaluarën e tij. Shfaqja zgjat për më shumë se dy orë por ka një dinamikë të madhe të skenave mes aktorëve. Duket se ka pasur një interes të madh në publik, duke u komentuar edhe në rrjetet sociale. Po ashtu Genti ka edhe projekte të tjera që lidhen me aktrimin, ndër të cilat edhe një rol në një tjetër serial i cili po xhirohet aktualisht. Më herët ai ka interpretuar edhe në filma të ndryshëm, duke përfshirë këtu edhe filmin "Mother" të regjisorit Darren Aronofsky, ku ka interpretuar edhe aktorja Jennifer Laërence. Edhe pse është diplomuar si regjisor, të gjithë e njohin ai aktor.

Wake Up/ Olsi Bylyku: Gena më ftoi për bashkëpunim. Më tha: Do të dalësh në klip si askush tjetër…
02/07 11:53
Wake Up/ Olsi Bylyku: Të dashurës i iku truri nga modelja në klip. Ja çfarë më tha…
02/07 11:27
Wake Up/ Balerini Jurgen Bala, që po synon “Dancing with the Stars” në Amerikë
02/07 11:21
Wake Up/ Barometri i Ballkanit: Shqiptarët me besimin më të ulët në rajon tek prodhimet vendase
02/07 11:03
Wake Up/ Sondazhi: Shitblerja e votës, problemi më i rëndë që shohin qytetarët
02/07 11:03
Wake Up/ Majlinda Keta thirrje studentëve: Votoni të zgjidhni përfaqësuesit tuaj në Universitet
02/07 11:02
Wake Up/ Shtypi i ditës, 02 Korrik 2020
02/07 08:01
Diell dhe temperatura të larta, njihuni me parashikimin e motit
02/07 07:59
Wake Up/ Olimpia Smajlaj, ish Miss-i e diplomuar si biologe por karrierën e kërkon në muzikë
01/07 12:10
Wake Up/ Ervin Shijaku i Transportit: Ministrja s’ka hipur ndonjëherë në autobus se njeh situatën
01/07 11:23
Wake Up/ Meri Shehu: Si do ta gjejë ditëlindja kryeministrin Rama këtë 4 korrik
01/07 11:23
Wake Up/ Astrologe, Meri Shehu: Shenjat që do kalojnë pushime të bukura dhe të varfëra
01/07 11:22
Wake Up/ Operatorët e Transportit Publik: Protokolli i pazbatueshëm. Kërkojmë tryezë me palët
01/07 11:04
Wake Up/ Gallup: 67 % e botës ka frikë nga KOVID-19, 30% jo. A është e ekzagjeruar me frikën?
01/07 11:04
Wake Up/ UNFPA: Pandemia mund të rrisë rrezikun e martesave në moshë, nën 18-vjeç
01/07 11:04
Wake Up/ Shtypi i ditës, 01 Korrik 2020
01/07 08:23
Parashikimi i motit/ Mbërrin i nxehti afrikan, temperatura deri në 40 gradë celcius
01/07 08:20
Wake Up/ Ditari fotografik i karantinës. Rozafa Shpuza dokumenton Shkodrën në bardh e zi
30/06 11:34
Wake Up/ Sherjana Ruҫi, peshëngritësja seksi që sot stërvit meshkujt
30/06 11:12
Wake Up/ 28 Qendra Shëndetësore në det dhe mal në kohë koronavirusi, për të gjithë pushuesit
30/06 10:41