Wake Up/ Psikologia: Fëmijët e tërmetit na kanë këkruar libra. Dhuroni!
03/12/2019 12:15

Një grup studentësh, psikologësh dhe punonjësish socialë të Fakultetit të Shkencave Sociale, të cilët gjatë gjithë këtyre ditëve kanë qenë në terren në ndihmë të fëmijëve dhe familjeve të prekura nga tërmeti i para një jave, kanë ndërmarrë një nismë për të mbledhur libra dhe lodra për më të vegjlit. Erisa Aliaj, psikologe u shpreh se shumë prej fëmijëve u kanë kërkuar libra ndërsa për të tjerë është parë e nevojshme mbledhja e lodrave."Kjo ka qenë eksperienca më e vështirë e karrierës de jetës sime" - u shpreh psikologia e cila nuk i mbajti dot lotët teksa tregonte se në çfarë situate psikologjike janë sot ata fëmijë.

Wake Up/ Branka Petriç hap pas 10 vitesh valixhen e kujtimeve të bashkëshortit Bekim Fehmiu
20/02 12:33
Wake Up/ Bekim Fehmiu, “Odisea’ shqiptar në një film-dokumentar me regji të Valmir Tertinit
20/02 12:32
Wake Up/ Për herë të parë një anketim kombëtar për kopshtet; Larg standardeve evropiane
20/02 12:30
Wake Up/ Rinaldo Sata, fotografi provokues. Puna me Bella Hadid, Eva Herzigova apo Harper Bazaar
20/02 11:45
Wake Up/ Alarmi: Metalet toksike në lumin e Lanës, 104 herë më shumë se standardi i BE
20/02 11:42
Wake Up/ OSHEE: Vjedhësit e energjisë do dënohen edhe me burg edhe gjobë. Ja pse këto masa
20/02 11:29
Reshje dhe ulje temperaturash, ky është parashikimi i motit për sot
20/02 07:38
Wake Up/ Këngëtarja Ermira Babaliu nga Amerika u gjen strehë banorëve të prekur nga tërmeti
19/02 12:38
Wake Up/ Gazetari Bibe: Shqiptarët në Greqi dalin në rrugë për tallava dhe jo për pensionet
19/02 12:31
Wake Up/ Ermira Babaliu: Këngët që krijohen sot nuk të thonë asgjë
19/02 12:30
Wake Up/ Shqiptari i filmit “Honeyland”: Pse historia e Hatixhesë na hapi dyert në “Oscar”
19/02 12:05
Wake Up/ Greqia reforma për pensionet. Preken 700 mijë shqiptarë nga kjo skemë e re
19/02 11:56
Wake Up/ Asfiksia, po ju merr jetën shqiptarëve. Këshillat e mjekut se ç’duhet bërë në këto raste
19/02 11:54
Wake Up/ Tani të gjithë bankën e keni në telefon
19/02 11:36
Rikthehen reshjet, njihuni me surprizat e motit për sot
19/02 08:20
Wake Up/ Romeo Veshaj për ndarjen me Jonida Maliqin: Çdo ndarje është e dhimbshme
18/02 13:05
Wake Up/ Romeo Veshaj flet për projektet, marrëdhënien me vëllanë, Bora Zemanin dhe Jonida Maliqin
18/02 13:03
Wake Up/ Romeo Veshaj: Së shpejti dhe ne do të kemi filmin tonë
18/02 12:54
Wake Up/ 70 mijë ndjekës në Youtube, 2 mln klikime: Jemi më shumë të famshëm se të pasur
18/02 12:42
Wake Up/ Agustin Kola pas suksesit të femrave në UEFA: Mbështetini këto vajza të talentuara
18/02 12:24