Wake Up/ Policia Rrugore: Hetim raporteve false për mosmbajtjen e rripit të sigurimit
19/11/2019 13:28

Ҫdo ditë dëgjojmë për raste të aksidenteve të shkaktuara nga drejtues të papërgjegjshëm të automjeteve. Shpejtësia tej normave, konsumimi i alkoolit, mungesa e rripit të sigurimit apo përdorimi i telefonit janë disa nga shkaktarët kryesore që sjellin edhe viktima në njerëz. Vetëm pak ditë më parë dy 17 vjeçare humbën jetën pasi makina u përplas me një pemë për shkak të shpejtësisë. Menjëherë pas këtij aksidenti një tjetër 17 vjeçar humbi jetën pasi drejtuesi i mjetit ishte pa patentë dhe në gjendje të dehur. Drejtuesit e papërgjegjshëm na rrezikojnë jetën çdo ditë pasi nuk janë të pakta rastet kur makinat përfundojnë buzë shkollave apo çerdheve, apo në brendësi të bizneseve të ndryshme, siç ka pasur raste në dyqane apo kafene. Ndonëse policia ka artikuluar herë pas herë për shtim të masave që lidhen me shkeljet rrugore, përsëri bilanci i aksidenteve mbetet i lartë. Po ashtu edhe kontrollet në rrugë janë shtuar, aq më tepër kur në prag të festave edhe aksidentet priret të shtohen.

Wake Up/ Olsi Bylyku: Gena më ftoi për bashkëpunim. Më tha: Do të dalësh në klip si askush tjetër…
02/07 11:53
Wake Up/ Olsi Bylyku: Të dashurës i iku truri nga modelja në klip. Ja çfarë më tha…
02/07 11:27
Wake Up/ Balerini Jurgen Bala, që po synon “Dancing with the Stars” në Amerikë
02/07 11:21
Wake Up/ Barometri i Ballkanit: Shqiptarët me besimin më të ulët në rajon tek prodhimet vendase
02/07 11:03
Wake Up/ Sondazhi: Shitblerja e votës, problemi më i rëndë që shohin qytetarët
02/07 11:03
Wake Up/ Majlinda Keta thirrje studentëve: Votoni të zgjidhni përfaqësuesit tuaj në Universitet
02/07 11:02
Wake Up/ Shtypi i ditës, 02 Korrik 2020
02/07 08:01
Diell dhe temperatura të larta, njihuni me parashikimin e motit
02/07 07:59
Wake Up/ Olimpia Smajlaj, ish Miss-i e diplomuar si biologe por karrierën e kërkon në muzikë
01/07 12:10
Wake Up/ Ervin Shijaku i Transportit: Ministrja s’ka hipur ndonjëherë në autobus se njeh situatën
01/07 11:23
Wake Up/ Meri Shehu: Si do ta gjejë ditëlindja kryeministrin Rama këtë 4 korrik
01/07 11:23
Wake Up/ Astrologe, Meri Shehu: Shenjat që do kalojnë pushime të bukura dhe të varfëra
01/07 11:22
Wake Up/ Operatorët e Transportit Publik: Protokolli i pazbatueshëm. Kërkojmë tryezë me palët
01/07 11:04
Wake Up/ Gallup: 67 % e botës ka frikë nga KOVID-19, 30% jo. A është e ekzagjeruar me frikën?
01/07 11:04
Wake Up/ UNFPA: Pandemia mund të rrisë rrezikun e martesave në moshë, nën 18-vjeç
01/07 11:04
Wake Up/ Shtypi i ditës, 01 Korrik 2020
01/07 08:23
Parashikimi i motit/ Mbërrin i nxehti afrikan, temperatura deri në 40 gradë celcius
01/07 08:20
Wake Up/ Ditari fotografik i karantinës. Rozafa Shpuza dokumenton Shkodrën në bardh e zi
30/06 11:34
Wake Up/ Sherjana Ruҫi, peshëngritësja seksi që sot stërvit meshkujt
30/06 11:12
Wake Up/ 28 Qendra Shëndetësore në det dhe mal në kohë koronavirusi, për të gjithë pushuesit
30/06 10:41