Wake Up: Olsi Rama pas fitores së Partizanit: Tani meraku im është Champions League
15/05/2019 12:56

Partizani u shpall kampion i Shqipërisë pas 26 vitesh. Të kuqtë fitojnë kështu derbin e javës së 33-të në Superiore, me rezultatin 2-1 përballë Tiranës. Edhe pse duhen rreth 3 javë deri në përfundim, ekipi është shpallur matematikisht i pari në kampionat. Heroi i ndeshjes ishte shkodrani Çinari, që me dopietën e tij vendosi takimin në minutën e 30 me një goditje nga rreth 30 metra. Kjo është një fitore historike për drejtuesit, lojtarët por edhe për të gjithë tifozët e ekipit të partizanit.

Tërmeti s’e ndali Superligën/ Skënderbeu mundi Teutën, panik në Partizani – Bylis
21/09 23:50
Video/ Tërmeti ndërpret ndeshjen Partizani-Bylis, shikoni pamjet
21/09 19:27
E rëndë, vdes boksieri bullgar gjatë ndeshjes në Shkodër
21/09 19:12
Kastrioti-Egnatia/ Gjyqtari goditet me shpullë, polici nuk reagon
19/09 23:45
Nis Rod Laver Cup/ Federer ‘sistemon’ Nadal, Kyrgios e merr me kërcim
19/09 14:30
Djokovic, bujk për një ditë! – VIDEO
19/09 14:20
Basketboll dhe baseball/ Vogëlushi ‘shpik’ sport të ri?
19/09 14:12
Kevin de Bruyne ‘tallet’ me Sterling për topin
18/09 13:56
Ka njerëz që lindin me dhunti, tifozi i baseballit vendos rekord në SHBA
18/09 13:50
Gonzalo Higuain “turpërohet” gjatë seancës stërvitore
17/09 16:05
Festë në spital/ Lojtarët e Bolonjës pas fitores shkojnë tek Mihajlovic
16/09 12:24
Ronaldo në lot: Jam bërë nr 1 në botë dhe babai im nuk di asgjë
16/09 11:57
Bylis dhe Laçi bëjnë surprizën, mposhtin Kukësin dhe Partizanin
15/09 23:24
Stadiumi Arena Kombëtare, shikoni se çfarë po ndodh brenda
13/09 12:53
Hierarkia e Ferrari-t, Leclerc po shfronëson Vettel-in
13/09 11:00
“Arenës Kombëtare” i jepet dora e fundit, nis shtrimi i fushës
12/09 22:38
Fieri me stadium të ri/ FSHF do të restaurojë edhe impiantin “Loni Papuciu”
12/09 15:33
Xhiro e Spanjës, etapa 17/ Fiton Gilbert, Roglic ruan kreun
12/09 14:47
Historia e 16-vjeçarit, kampioni i notit nga Durrësi
12/09 12:35
Futboll dhe Champions/ Vllaznia e femrave, disfatë 0-1
12/09 05:18