Wake Up/ Nga zemrat në rrugë e park deri tek koncerti i mbrëmjes. Si do festohet sot në Tiranë
14/02/2020 12:51

14 Shkurti është një ditë e zhurmshme për Tiranën, e pasur nga aktivitete që nisin që në orët e para të mëngjesit. Nëse para viteve 90' Dita e Shën Valentinit nuk njihej e jo më të festohej, dekadat e fundit , dita e të dashuruarve festohet në mënyra nga më të ndryshmet. Jo vetëm në Tiranë , por edhe në rrethe të tjera të vendit, në 14 shkurt rrugët , baret dhe restorantet mbushen plot me çifte që dëshirojnë ta festojnë Shën Valentinin. Liqeni Artificial ka qenë vitet e fundit i pagëzuar si " tempulli i dashurisë" ku të rinjtë kremtojnë këtë ditën e dashurisë duke qëndruar me njëri-tjetrin dhe jo vetëm. Vitet e fundit Bashkia e Tiranës ka organizuar një sërë aktivitetesh, duke filluar nga zbukurimet në rrugët e kryeqytetit, me simbolin e të dashuruarve (zemrat) e deri tek koncertet e ndryshme që edhe këtë vit nuk do të mungojnë. Për më shumë detaje se çfarë është menduar për të dashuruarit këtë 14 shkurt, kryebashkiakun i natës për Tiranën: Rezart Cenaj na zbuloi detajet.

Wake Up/ A mjafton një aplikacion në telefon për të pasur jetë të shëndetshme
25/02 13:36
Wake Up/Të rinjtë shqiptarë drejt Silicon Valley, 40 aplikime për ide inovative në teknologji
25/02 13:07
Wake Up/ Stresi në punë, 48.5 % e shqiptarëve kanë stres të moderuar, 12.4% stres problematik
25/02 13:06
Wake Up/ Durrës, vjen trageti nga Italia. Si kontrollohen pasagjerët për koronavirus
25/02 12:20
Wake Up/ Flet mjekja shqiptare nga Italia: Njerëzit janë vetizoluar nga frika e koronavirusit
25/02 12:19
Wake Up/ Jonida Maliqi ndryshon stil: Së shpejti me dy këngë, një R&B, dhe një sensuale
25/02 11:51
Wake Up/ Këngëtarja e Eurovizionit: RTSH duhet t’i deklarojë fondet e Eurovizionit
25/02 11:51
Wake Up/ Jonida Maliqi: Këngëtare si Arilena lindin 1 në 1 milionë
25/02 11:31
Wake Up/ Jonida Maliqi: Jam e lumtur dhe këtë ma tregojnë sytë
25/02 11:31
Wake Up/ Jondia Maliqi: Pse krijova “Tirana Fashion Days”, pasarelën e modës kryeqytetase!
25/02 11:30
Wake Up/ Fumeti edhe në gjuhën shqipe sfida e artistit Endri Beqo
24/02 12:23
Wake Up/ Pse një talenti shqiptar si Ana Kodra iu refuzua pjesëmarrja në “America’s Got Talent”
24/02 12:21
Wake Up/ Ana Kodra kontratë 2-vjeçare me një kompani muzikore amerikane
24/02 12:18
Wake Up/ Alergjitë e stinës, si na shpëton Imunoterapia
24/02 11:35
Wake Up/ ISHP: Kemi pasur vetëm raste të dyshuara me koronavirus
24/02 11:31
Wake Up/ Komisioneri për të Dhënat Personale kërkon ligj disiplinues për telefonatat e marketingut
24/02 11:19
Wake Up/ Rezana Vrapi: Nëse kapeni me celular pezulloheni nga të gjitha provimet e maturës
24/02 11:17
Wake Up/ Diell dhe rritje temperarurash, njihuni me parashikimin e motit
24/02 09:38
Wake Up/ “Jimi Hendrix” i kitarës akustike interpreton live në Wake Up
21/02 12:15
Wake Up/ Jimi Hendrix” i kitarës akustike: Me nënën flas gjuhën arbëreshe, jam krenar për origjinën
21/02 12:14