Wake Up/ Muzika xhaz mbledh në Tiranë artistët ballkanas…
26/04/2019 11:20

Në datat 29 dhe 30 prill do të organizohet edicioni i dytë i festivalit Ballkanik të Xhazit, që përkon edhe me ditën botërore të kësaj muzike. Qendra "Albanian Jazz Society" sjell në Tiranë këtë aktivitet të rëndësishëm dhe të standardit të lartë artistik, që gërsheton muzikën e vendeve të ndryshme të Ballkanit. Do jenë të pranishëm artistë nga Maqedonia e Veriut, Greqia, Mal i Zi, Serbia, Shqipëria, Kosova, etj. Përveҫ performancave të kuruara mjeshtërisht nga artistët pjesëmarrës dhe organizatorët, do të zhvillohet edhe një master-class me studentë të Arteve dhe nxënës të Liceut Artistik si dhe do të përzgjidhet krijimtaria më e mirë xhaz ndër artistët shqiptarë të rinj dhe profesionistë.

Pas bujës me skenën e masturbimit në skenë, aktorja rrëfen jetën e vështirë: Është e tmerrshme të rritesh në Tropojë!
23/05 18:27
Studentët krijojnë një robot-qen i cili mund të kërcejë, të rrokulliset dhe hidhet!
23/05 14:03
Gruaja e lindur pa krahë bëhet pilotja e parë e licencuar!
23/05 13:58
Mbret për një ditë. Koleksioni i ri i stilistit të njohur italian Stefano Ricci
22/05 22:59
Wake Up/ Tiri Gjoci i dashuruar, tregon se kujt ia dedikon këngën “Zemër”
22/05 12:56
New York, gjobë 25-250 $ për këmbësorët që kalojnë rrugën duke parë telefonin!
22/05 12:43
“Chelsea Flower Show”, ekspozita më e madhe e luleve në Londër
22/05 12:41
Beate Howitt, modele për herë të parë në moshën 80 vjeҫare
22/05 12:39
Në Shtëpinë Tonë/ Pediatret rekomandojnë hurmën e Arabisë për fëmijët
22/05 11:42
“Në shtëpinë tonë”/ Muzeu i Pogradecit i pasur me fakte historike por me mungesë në investime
22/05 11:37
Studimi i “Deutsche Bank”, zbuloni qytetin me pagat më të larta
21/05 13:13
Bota magjike e hokejit, sportit të akullit
20/05 12:42
Brooklyn Sittner, 12-vjeçarja e cila ngre deri në 120 kilogramë
20/05 12:40
Çantat “Louis Vuitton”, të pajisura me ekrane të palosshme
17/05 18:40
Të pathënat e “Djemve të Liqenit”: Atje jo vetëm këndonim, por dashuroheshim e bënim seks!
17/05 18:02
Për 600 vjet i fshehur, deshifrohet teksti më misterioz në botë
17/05 12:24
Historia e tij “thyen” internetin/ 27- vjeçari Indian martohet, por pa nuse
17/05 12:22
Wake Up/ Redon Skikuli: Shqiptarët e duan teknologjinë, por nuk njohin rreziqet
17/05 12:19
Koncert mes akujve për ndërgjegjësimin mbi ndryshimet klimatike
17/05 11:53
Shtëpitë e modës heqin dorë: Jo më modele nën 18 vjeç
16/05 20:45