Wake Up/ Maratonë Basketbolli në kryeqytet, 10 orë lojë për të gjitha grupmoshat
24/05/2019 12:44

Këtë fundjavë e konkretisht të dielën organizohet maratona më e gjatë e lojës së basketbollit e organizuar ndonjëherë. Për 10 orë rresht duke filluar nga ora 9.00 e mëngjesit të kësaj të diele e deri në orën 19.00 të mbrëmjes në një fushë të improvizuar tek 3 vëllezërit Frashëri do të organizohet një turne basketbolli 3x3. Një format i ri i lojës së basketbollit i cili prej kohësh është zhvilluar me përkrahjen e FIBA (Federata Ndërkombëtare e Basketbollit) në shumë organizime ndërkombëtare.Loja tradicionale e basketbollit luhet me nga 5 lojtarë në secilën skuadër, ku secili prej tyre duhet të fusë sa më shpesh topin në koshin e kundërshtarit. Ndërsa për basketbollin 3x3 janë 4 lojtarë ( 3 në fushë dhe 1 rezervë).Grupmoshat që do të dominojnë janë të kategorisë Elitë (të rritur) dhe përgjatë ditës do të ketë edhe përfshirje të mini aktiviteteve basketbolli 3x3 me fëmijë (U-12, U-14 dhe U-16 djem/vajza) nga akademia Galaktikët. Që pas vitit 2006 aktivitete të tilla janë zhvilluar në disa qytete, Tiranë, Durrës dhe Shkodër .

Exclusive/ Digjet një autobus në rrugën Tiranë-Elbasan, dyshohet për autobusin e tifozave të Partizanit
18/08 23:43
Sfida e Duros te Kukësi, skuadra mbylli fazën përgatitore, shumë lojtarë kanë ikur
16/08 12:36
Arbitrat, gati për sezonin e ri, do të ketë të gatshëm për sistemin VAR
15/08 21:15
Luiza Gega fiton në Shkup. Garoi në 3 mijë metra me pengesa në turneun e atletikës
11/08 15:21
Hidhet shorti i Superiores, Kukësi-Partizani që në start
10/08 15:55
Basketboll, Kombëtarja pa stërvitje; Nuk lejohen të futen në fushë për shkak të një kontrate
09/08 13:49
Afrikani i Kukësit këndon “Shqipëri, o nëna ime!”
09/08 12:38
Lojërat Pan Amerikane/ Për herë të parë medalje në Paddle
03/08 20:49
Shënon Asani, por Partizani i pafat eliminohet nga Sheriffi
02/08 06:29
Beteja për titullin e F1/ Hamilton dhe Mercedes në avantazh
30/07 05:23
Gjendet një trup i pajetë në shtëpinë e mesfushorit të Arsenalit
28/07 21:31
Fitore për Verstappen/ Formula 1 mes kaosit dhe spektaklit
28/07 21:24
Turi i Francës/ Bernal lideri i ri, shkurtohet etapa 19
27/07 15:33
Partizani zhgënjen ndaj Sheriffit dhe komplikon kualifikimin
26/07 06:00
Prezantohet zyrtarisht trajneri i ri, Shpëtim Duro te Kukësi
25/07 17:59
Nderohet Fadil Vokrri/ Turne futbolli për legjendën e futbollit të Kosovës
25/07 15:57
Europa League/ Partizani synon fitoren, rival i kalueshëm
25/07 07:11
Milak, rekord botëror në turneun e notit
25/07 07:10
Lojërat “Tokyo 2020”, edhe 365 dite nga starti i eventit
24/07 14:26
Turi i Francës, Caleb Ewan spikat sërish
24/07 14:24