Wake Up/ “Kthehuni mos e braktisni Durrësin” thirrja e regjisores durrsake Driada Dervishi
03/12/2019 12:30

Durrësi është një nga qytetet më të prekur nga tërmeti i 26 nëntorit, jo vetëm në viktima, të plagosur e dëme materiale por edhe përsa i përket tronditjes së madhe psikologjike. Regjisorja Driada Dervishi, ka qenë aty në kohën që ka rënë ky tërmet dhe akoma vazhdon që të jetë e frikësuar dhe e prekur emocionalisht. Për fat të mirë banesa e saj e cila është një shtëpi private, nuk ka pësur dëme të konsiderueshme që mund të përbëjnë problem. Gjatë gjithë këtyre ditëve ajo ka dëgjuar dhe ka parë nga afër raste nga më të ndryshmet të banorëve që kanë humbur familjarët apo iu janë shkatërruar plotësisht banesat. Po ashtu Driada i ka njohur edhe personalisht disa nga familjet durrsake që janë dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit.

Wake Up/Mbyllja e një sezoni të vështirë dhe sfidues
31/07 11:51
Wake Up/ Çifti i Dj-ve, Arbëri&Erida: Bashkëshorti s’donte që të bëhesha DJ. Tani punojmë bashkë
31/07 11:42
Wake Up/ Tur Çiklistik: Stop Covid-19. Pusho në Shqipëri
31/07 11:27
Wake Up/ Bledi Strakosha sqaron infektimin e njëkohshëm nga COVID me Veliajn
31/07 10:57
Wake Up/ Si na ndikojnë ushqimet në rritjen e imunitetit në verë
31/07 10:34
Wake Up/ Efektet e kondicionerit që nuk duhen ngatërruar me Covid-19
31/07 10:34
Diell dhe temperatura të larta, moti ideal për plazh
31/07 08:03
Wake Up/ Shtypi i ditës, 31 Korrik 2020
31/07 07:57
Wake Up/ E dini sa paguhet një pilote? Shqiptarja që punon në Dubai habit me shifrën
30/07 11:58
Wake Up/ Si e pritën familjarët e mi vendimin për t’u bërë pilote
30/07 11:53
Wake Up/ Egbo për deklaratën në BBC: 1% e shqiptarëve janë racistë, 99% janë familja ime
30/07 11:42
Wake Up/ Egbo për fitoren e Tiranës: Është klubi më i madh në Shqipëri. Tani kemi festën e Kupës
30/07 11:33
Wake Up/ Xhesina Xhika: Vështirësitë dhe kënaqësitë e të qënurit pilote grua
30/07 11:33
Wake Up/ Sivjet pushimet në “sekondin e fundit”. Mes frikës nga Covid-19 dhe pamundësive
30/07 11:33
Wake Up/ Vera shton rastet e goditjeve nga dielli. Autoritet shëndetësore shpallin planin e masave
30/07 11:32
Wake Up/ Studentët bojkot zgjedhjeve në Universitete: Nuk do t’i njohim!
30/07 11:32
Dita më e nxehtë e javës, njihuni me parashikimin e motit
30/07 08:35
Wake Up/ Shtypi i ditës, 30 Korrik 2020
30/07 08:29
Wake Up/ Renis Gjoka ka një pyetje dhe përgjigjen e pret në inbox…Po nga kush?!!
29/07 11:36
Wake Up/ Vin Veli: Jam zhgënjyer nga kolegët që mbështetën ndalimin e muzikës
29/07 11:36