Wake Up/ “Këtë muaj do hamë më pak”. Historia e Xhevahires. Dha pensionin për të dëmtuarit nga tërmeti
04/12/2019 11:51

Tërmeti i 26 nëntorit i ka tronditur të gjithë dhe padyshim ka bërë që në këto ditë të vështira për vendin mes shqiptarëve të ketë më shumë vëmendje dhe mbi të gjitha solidarizim… Të gjithç janë mobilizuar për të ndihmuar dhe e gjatë është lista e personazheve publik, si Bes Kallaku, Ermal Fejzullahu, Noizy, Capital T, Emina Çunmulaj, Stresi, Xhesika Berberi, Adrola Dushi, Labinot Tahiri, Alban Skënderaj dhe Miriam Cani, Kledi Kadiu, Angela Martini etj, por sot më shumë se kurrë është rasti të ndajmë aq sa mundemi për të qenë sa më pranë të prekurve nga tërmeti. Historia e pensionistes nga Gjirokastra, Xhevahire Xhiku e cila dha pensionin e saj për të dëmtuarin nga tërmeti ishte një gjest solidar dhe emocionues. Xhevahirja jeton vetëm me bashkëshortin ndaj vendimin për të dhënë pensionin prej 15 mijë lekësh e mori bashkë më bashkëshortin. Historia e Xhevahires është kaq emocionuese. Ajo tregoi arsyet se përse mori këtë vendim pavarësisht se do ti duhet të heqë dorë nga shumë gjëra gjatë këtij muaji, edhe pse jemi në prag festash.

Wake Up/ Enkel Demi: Do doja të më cilësonin shkrimtar i mirë më shumë se gazetar i mirë
24/01 11:43
Wake Up/ Enkel Demi rikthehet pas 19 – vjetësh në studiot ku u themelua Top Channel
24/01 11:42
Wake Up/ Të hapësh shishen e ujit me doreza boksi këtë e bën vetëm një nënkampione Evrope
24/01 11:41
Wake Up/ Mos përdorni filtra në Instagram sepse merrni më pak like
24/01 11:40
Wake Up/ Njihuni me vajzat që ju japin përqafime falas në rrugë
24/01 11:39
Wake Up/ “Tokio 2020”, dhurata që boksieria Elsidita Selaj, do t’i bëjë vetes këtë vit
24/01 11:24
Wake Up/ Enkel Demi, fitues i çmimit “Romani i Vitit”: Pse hezitoja ti botoja romanet e mia
24/01 11:11
Wake Up/ “Shtëpia shqiptare” projekti i rrallë që dokumenton vilat e vjetra karakteristike
24/01 10:54
Wake Up/ Protesta e studentëve me diploma dhe doktoratura nga “Universiteti i korrupsionit”
24/01 10:46
Wake Up/ Dasma shqiptare kërcehet në Gjermani nga balerinë kinezë, japonezë e brazilianë
23/01 13:10
Wake Up/ Viola Spiro: Jo më foto më bikini, dua t’i largohem epitetit të vajzës seksi
23/01 12:23
Wake Up/ Shqipëria e para në rajon për studentët që arsimohen jashtë kufijve
23/01 12:18
Wake Up/ Testi i tërmetit; Sa ashensorë e morën certifikimin e ISHMT?
23/01 11:40
Wake Up/ Viola Spiro rrëfen lidhjen e saj me Greqinë
23/01 11:35
Wake Up/ Babakar, mbiemri i futbollistit që Viola Spiro e ka të vështirë ta thotë në emision
23/01 11:32
Wake Up/ Gazetari Bibe: Ju rrëfej për komshien time, presidenten e parë grua në Greqi
23/01 11:12
Wake Up/ Flaka Krelani këndon live këngën më të dashur “Garden”
22/01 12:45
Wake Up/ Flaka Krelani: Bashkëpunimi i radhës, me një mik të Chris Brown
22/01 12:20
Wake Up/ Flaka Krelani: Me reperin amerikan më lidhi Instagrami
22/01 12:09
Wake Up/ Ermira Hysaj, aktorja që vdes dhe rreh burrat ne skenë
22/01 11:51