Wake Up/ Historia e gjyshes dhe nipit 7-vjeçar që ngjisin malet
14/03/2019 13:32

Ladi Sulo, është 58 vjeçe dhe nipi i saj Markus është 7 vjeç e gjysmë dhe ka nisur të ngjisë malet që në moshën 3 vjeç. Nipit nuk i pëlqejnë lodrat elektronike, apo telefonat por dëshiron që kohën ta kalojë në natyrë. Zakonisht në fundjavë, në ditë festash, por jo vetëm, ajo vendos të zbulojë destinacione të reja malore. Gjatë këtyre aventurave, ata janë përballur edhe me vështirësi, kanë fjetur në natyrë, kanë parë arinj, gjarpërinj...etj. Që familjarët që mos shqetësohen ata të dy nuk i tregojnë atyre se cilin mal janë duke ngjitur por shpesh herë i thonë që janë në Dajt. Gjyshja ka ngjitur shumicën e majave në Shqipëri por edhe disa në Ballkan. Malin e Korabit e ka ngjitur 8 herë deri tani.

Bota magjike e hokejit, sportit të akullit
20/05 12:42
Brooklyn Sittner, 12-vjeçarja e cila ngre deri në 120 kilogramë
20/05 12:40
Çantat “Louis Vuitton”, të pajisura me ekrane të palosshme
17/05 18:40
Të pathënat e “Djemve të Liqenit”: Atje jo vetëm këndonim, por dashuroheshim e bënim seks!
17/05 18:02
Për 600 vjet i fshehur, deshifrohet teksti më misterioz në botë
17/05 12:24
Historia e tij “thyen” internetin/ 27- vjeçari Indian martohet, por pa nuse
17/05 12:22
Wake Up/ Redon Skikuli: Shqiptarët e duan teknologjinë, por nuk njohin rreziqet
17/05 12:19
Koncert mes akujve për ndërgjegjësimin mbi ndryshimet klimatike
17/05 11:53
Shtëpitë e modës heqin dorë: Jo më modele nën 18 vjeç
16/05 20:45
Studimi, ҫiftet që i konsumojnë vaktet bashkë janë më të lumtur!
16/05 12:03
Në shtëpinë tonë/ Eliminoni rrudhat me Buccal Massage
16/05 11:47
Pas kandidaturës për kryetar bashkie, Erion Isai konfirmon shpënguljen në Ersekë: Nesër fillon jeta e re!
15/05 17:24
Maratonat më sfiduese në botë
15/05 13:06
Studimi/ Testi teorik i makinës shumë i vështirë, duhet të ndryshojë
15/05 12:57
WakeUp/ Olsi Rama: Pakti im me Kryeministrin, unë jashtë politikës, ai jashtë sportit!
15/05 12:44
“Në shtëpinë tonë”, Vëthët me gurë, më të kërkuarit për dasma
15/05 11:49
Portugezët mund ta kenë zbuluar Australinë përpara anglezëve!
14/05 13:09
Pas 3 dekadash i mbijetuari i luftës në Irak takohet me nënën e tij
14/05 13:08
“Në shtëpinë tonë”, 5 ide si të gatuani orizin
14/05 11:48
Në Shtëpinë Tonë/ Florian Agalliu “gjuan” me armë
14/05 11:32