Wake Up/ Gëzim Myshketa: Pse refuzova koncertin në Vatikan me Dua Lipan
11/01/2019 14:27

Gëzim Myshketa i ftuar në "Wake Up" u shpreh se shpesh herë i është dashur të refuzojë koncerte ku kanë marrë pjesë këngëtarë me famë botërore. "Më është dashur të refuzoj koncertin që u mbajt pak kohë më parë në selinë e Vatikanit në Romë. Më thanë, eja pasi këndon Dua Lipa. Me gjithë respektin dhe admirimin që kam për këtë këngëtare dhe shumë këngëtare të tjera të showbizit, por nuk mendoj që Dua Lipa më ngre në karrierë"- u shpreh baritoni i njohur.

Arkiva shqiptare, “online”. Digjitalizohen mbi 200 milionë dokumente
21/01 20:05
Ekspozita e Maks Velos nis me një cikël pikturash nudo
19/01 21:25
Sot nis “The Voice Kids”. Fëmijët e talentuar vijnë çdo të premte në ekranin e Top Channel
18/01 20:02
Botimi për Skënderbeun; Revista Muzeologjike sjell një numër special
17/01 20:51
“Të shpëtohet Arkiva e Filmit”. Kërkohet rimasterizim dhe kushte optimale
16/01 20:29
Wake Up/ Sharr Braina: Unë s’jam Butrit Imeri, di të këndoj
16/01 11:52
Kosova në Berlinale. Do të përfaqësohet me filmin “Në mes”
15/01 18:24
Korçës i shtohet dhe një muze, ai i Gjon Milit
14/01 13:27
Wake Up/ Kljadi Musabelliu, këndon Live ” Sognami” të Biagio Antonacci
14/01 13:16
Wake Up/ Klajdi Musabelliu, dedikim për Tiranën me të mirat dhe të këqijat e saj
14/01 13:13
Vitrina e Librit, 13 Janar 2019
13/01 21:21
“Konvergjencë”, ekspozita e artistëve të artit modern
12/01 16:16
Wake Up/ Gëzim Myshketa: Pse refuzova koncertin në Vatikan me Dua Lipan
11/01 14:27
Wake Up/ Gëzim Myshketa: Operan “Toska” do doja ta zhvendosja në diktaturë
11/01 14:24
Viti i Ismail Qemalit, përkujtim edhe për Edith Durham
09/01 15:38
Wake Up/ Estto: Mbështetësi im në muzikë, Besnik Qaka i NRG Band!
09/01 12:19
Wake Up/ Avokat Ngjela rrëfen për Sofinë, vajzën më të bukur të Tiranës
09/01 12:15
Monografia e David Selenicës, Palushi: Trashëgimia kulturore mund t’i japë hov turizmit
07/01 20:10
Wake Up/ Jonida Maliqi: Ja si i vlerëson fituesja vendin e dytë dhe të tretë në Festivalin e RTSH!
07/01 13:10
Wake Up/ Publikohen për herë të parë 6 këngë të Tefta Tashko Koços
07/01 12:32