Wake Up/ Fjoralba Ponari: Me “Ora e Tiranës” i kam hyrë detit me këmbë
23/05/2019 14:05

“Ora e Tiranës” është programi më i ri dedikuar kryeqytetit shqiptar, i cili vjen nga e hëna në të premte në orën 17:00 në Top Neës. “Ora e Tiranës” vjen nën moderimin e Fjoralba Ponarit për 15 minuta dhe është një guidë për kryeqytetin shqiptar. Kjo hapësirë ka në fokus përditshmërinë e jetës urbane në Tiranë dhe jo vetëm, pasi do të pasqyrojë dhe zonat më atraktive të kryeqytetit, histori suksesi dhe reportazhe. Ky emision e ka filluar rrugëtimin e tij me datë 20 maj dhe tanimë nuk na mbetet gjë tjetër veçse të zbulojmë çdo ditë risi të ndryshme të kryeqytetit.

Panairi i Librit “Tirana 2019”/ 100 pavijone nga të gjitha trevat shqipfolëse në edicionin 22-të
13/11 14:40
“Mikpritja e një populli…” Libri kushtuar pritjes së kosovarëve në 1998-n
12/11 19:18
“Madre Eterna” në parkun Rinia/ Skulptori Ermir Grezda, rikthen modelin e vitit 1972
09/11 19:45
Humoristët, të gjithë në Shkodër/ Bashkohen pas 30 vitesh në skenën e teatrit “Migjeni”
09/11 15:38
“Mbrëmë i pëshpërita një ylli”/ Luiza Xhuvani dhe Ndriçim Xhepa pushtojnë skenën
09/11 15:32
Ditët e fotografisë “Gjon Mili”/ Tema e zgjedhur, diversiteti ballkanik
09/11 12:50
“Krom dhe luledele”/ 1997-a në sytë e një 6-vjeçareje
08/11 22:12
Butrinti, greko-romak! Reagon Ceka: Vlerësimi nga një kompani periferike
08/11 20:11
“Ndikuesit”, Budini vendos gazetarët përballë politikanëve
08/11 19:55
“Lahuta e Malësisë” në frëngjisht, Abidin Krasniqi: Do përkthej dhe veprat e tjera të Fishtës
08/11 12:59
“Kullat” në një ekspozitë. Tre piktorë bëhen bashkë në Muzeun Kombëtar
07/11 20:02
Përkthimi i ri i “Iliadës” – Botohen 16 mijë vargjet e veprës së antikitetit
06/11 20:03
Festivali i Dance-it në Durrës, edicioni i 14-të me artistë nga e gjithë bota
06/11 14:30
Mozaik me copëza kalldrëmi, artistja që krijon me mbetjet e punimeve
06/11 14:28
35 vite në një recital/ “Unë jam nga Tirana”, nga Kujtim Prodani
05/11 15:56
Statistikat e kulturës/ Ulet numri i spektatorëve në teatër, shtohen në muze dhe parqet arkeologjike
04/11 20:00
70-vjetori i teatrit “Migjeni”. Presidenti i akordon “Nderi i kombit
04/11 17:40
Kokat e politikanëve në një ekspozitë
03/11 13:45
Ekspozita tek “Marubi”/ Fotografët e rinj tregojnë punën e tyre
02/11 19:47
“Ndërkombëtarët”- Premiera e filmit bazuar në një ngjarje reale
02/11 15:45