Wake Up/ Familja Qerimaj sjell në Tiranë muzikantin e “Gladiatorit”
20/05/2019 12:39

Familja Qerimaj njihet për performancat e saj ndër vite dhe këtë herë me rastin e 85 – vjetorit të babait të dinastisë muzikore, Ethem Qerimaj do të mbahet koncerti “Harku i Triumfit të Qerimajve”, ditën e mërkurë me datë 22 maj ora 20:00 në Amfiteatrin e Tiranës. Familja Qerimaj e përfaqësuar nga të gjithë brezat e saj, do të ngjitet në skenën e Amfitetarit me 9 artistë të cilët do të interpretojnë repertorin më të mirë të tyre nga tradicionalja me muzikë qytetare shqiptare për të kaluar më pas një një oaz të jashtëzakonshëm siç është muzika ballkanike, e më tej ajo evropiane, etj. I ftuar special në këtë koncert do të jetë dhe instrumentisti francez që ka realizuar kolonën zanore të filmit “Gladiator”.

Punësohen edhe 50 infermierë, Manastirliu: Masat për përballimin e epidemisë në vjeshtë-dimër
07/08 13:30
Radhë për tampon në kufi/ Nga sot Greqia ndryshon orarin e kalimit 22:00 – 06:00 pikat e mbyllura
07/08 13:10
Djali vret nënën me thikë/ Pogradec, 44 vjeçari me probleme mendore dhe përdorues droge
07/08 13:10
Dyndje tek Infektivi/ Të afërmit kërkojnë informacione për pacientët
07/08 13:10
Top News – Prostitucion e drogë/ Operacioni ‘klientët’, një në pranga
07/08 13:00
Zhduket qilimi arab që mori Berisha/ Mediat: ja dokumenti. Dhurata nuk gjendet as në PD
07/08 12:41
Ankesa për dëmshpërblimet/ Kryevidh, banorët: Lekët e tërmetit po jepen sipas bindjeve partiake
07/08 12:28
Top News – Pogradec, krimi makabër/ Zbardhet dëshmia e djalit vrasës
07/08 11:38
Top News – Agjentët e ushtrisë/ Shqipëria, pjesë e misioneve të OKB
07/08 11:26
“Vetëm kështu mund të mposhtim virusin që ka gjunjëzuar botën”/ Mjekja u bën thirrje qytetarëve
07/08 11:05
Top News – Të infektuarit me Covid/ 10 infermierë e një mjek në Tiranë
07/08 10:58
Top News – Vera, stina e krimit/ Konfliktet importohen nga jashtë
07/08 10:57
Edicioni Informativ, 07 Gusht 2020, Ora 00:00
07/08 00:45
Pogradec/ Grupi hetimor: 44-vjeçari i gjuajti nënës me dru dhe më pas i preu kokën me …
07/08 00:09
Top News – Hasmeria mes fiseve/ Xhaferraj-në spital jam i mbrojtur
06/08 22:18
Peizazhi nuk është më trend/ Kolonitë e piktorëve nëpër Shqipëri nuk po zhvillohen më
06/08 20:37
Konfirmohet kryegjyqtari i Tiranës, shkarkohet gjyqtarja e Shkodrës
06/08 20:21
Top News – Horror në Pogradec/ I sëmuri mendor vret nënën
06/08 20:17
Ekskluzive/ Hasmëria mes fiseve. Xhaferaj refuzon të largohet nga spitali: Dua vetëmbrojtje …
06/08 20:10
6 viktima/ 127 raste të reja, më shumë se 1 mijë persona aktivë ndiqen nga mjekët e familjes
06/08 20:08