Wake Up/ Enver Mehmeti: Zgjedhjet në qershor, dëmtojnë turizmin
15/05/2019 12:33

Operatorët turistikë ngrenë alarmin dhe thonë se për shkak të trazirave politike në Shqipëri, situata me turizmin po bëhet dramatike, pasi nordikët, gjermanët dhe grupet po anulojnë rezervimet që kanë bërë në vendin tonë. Sipas tyre, operatorët e huaj partnerë janë shumë të shqetësuar nga anulimet që po bëjnë klientët e tyre. Problem tjetër mbetet infrastruktura e dobët: Para pak ditësh erdhën 3 charterat e parë nga vendet nordike për pushime në zonën e Golemit, por pamja e parë që u doli përpara në destinacionin ku do kalojnë 1 deri në 2 jave pushime ishte një turp i madh, rruga dytësore nëpër të cilën kalonte autobusi për t’i dërguar nëpër hotelet e rezervuara, ishte jashtë çdo standardi turistik bashkëkohor.

Veliaj i dorëzon “Çelësin e Qytetit” familjes së arkitektit që hodhi themelet e Tiranës evropiane
21/05 18:24
Ditët e Kulturës japoneze, në Korçë përurohet “Parku japonez”
21/05 17:48
Shtohen dënimet për mashtruesit; Kodi i ri Penal, burgim edhe për dhunuesit e mjekëve
21/05 16:58
Mashtrimi me ilaçin e veshkave/ Ndjekje penale për Kompaninë. Rrezikojnë 5 vite burg
21/05 16:06
Greva në Itali anulon fluturimet, preken linjat nga Tirana
21/05 16:03
Do rimaten 2.5 milionë prona; Lame: 600 mijë janë të paregjistruara
21/05 15:37
FRONTEX në kufirin shqiptar/ Nga nesër patrullime në kufi me Greqinë
21/05 15:35
Bletët, më mirë në qytet. Bletërritësit në Gjirokastër: Nuk ka pesticide si në fshat
21/05 13:10
Drejtori ekzekutiv i FRONTEX për Top Channel: Ja përse vendosëm të vijmë në Shqipëri
21/05 11:41
NATO në ujërat e Adriatikut. Në stërvitjen e Aleancës edhe anijet shqiptare
20/05 21:28
Bulmet me vaj palme. AKU penalizon një kompani për 21 ton vaj palme
20/05 19:38
Mashtrim me ilaçin e veshkave, në treg me dy çmime. Hetim për abuzim
20/05 19:33
Siguria në shkolla; Pranë gjimnazeve qëndrojnë oficerët e sigurisë
20/05 15:38
Pasioni për peshkimin dhe nevoja për të mbajtur familjet
20/05 15:36
Bysheku, fshati i bujtinave vetëm 6 kilometra larg Elbasanit
20/05 15:35
Panairi i bletëve/ Bletërritësit mblidhen në Lezhë: Ndalni pesticidet
20/05 15:34
Vidhnin udhëtarët, arrestohen dy punonjës të bagazheve në Rinas
20/05 15:32
Sot Dita e Jetimëve/ Në Shqipëri, 180 fëmijë nën kujdesin e Shtetit
20/05 15:31
Marrëdhëniet Shqipëri-Kosovë; Qershori afati i fundit për realizimin e marrëveshjeve
20/05 15:21
Nis puna për ndërtimin e shkollës së re të integruar “Kristo Frashëri” në “Don Bosko”
20/05 15:06