Wake Up/ Dy rastet kur burrat vranë gratë, avokatja: Ja pse nuk funksionon urdhri i mbrojtjes
27/02/2020 11:20

Dy raste të fundit, një të hënën në Rrëshen, ku ish-bashkëshorti vrau gruan dhe të vëllanë e saj dhe një dje në Durrës, ku përsëri një ish-bashkëshort vrau me levë gruan, kanë rikthyer edhe një herë në vëmendje faktin që urdhrat e mbrojtjes nuk funksionojnë në Shqipëri.Mbrëmjen e së hënës në Rrëshen, Fatmir Kolecaj ekzekutoi me armë zjarri ish-bashkëshorten e tij së bashku me të vëllanë. Policia ende po kërkon autorin e vrasjes së Esmeralda Filopatit, i cili ka pasur konflikte të vazhdueshme me ish-bashkëshorten për takimet e 3 fëmijëve që kishin së bashku. Ish-bashkëshortja e autorit kishte marrë një urdhër mbrojtje nga policia për shkak se kishte konflikte të vazhdueshme me ish-bashkëshortin i cili ka vizituar shpesh banesën e prindërve të ish-bashkëshortes dhe kërkonte takime më të shpeshta me 3 vajzat e tyre.Krimi i rëndë brenda familjes tronditi gjithashtu dje Durrësin, kur një grua është vrarë mizorisht nga bashkëshorti i saj, i cili e kishte dhunuar edhe më parë. Asbije Kuka, 36 vjeçe ka qenë me urdhër mbrojtje nga burri i saj Ardian Kuka, 37 vjeç i cili kishte ushtruar dhunë dhe herë të tjera.

Wake Up/ Balerina Klaudia Pepa i dedikohet edhe aktrimit: Modeli im Jenifer Lopez
03/04 11:59
Wake Up/ Klaudia Pepa: Nuk jam aspak e qetë që ditën e parë kur u shfaq ky virus
03/04 11:50
Wake Up/ Në një muaj karantinë të balerinës Klaudia Pepa paska ndodhur gjithçka
03/04 11:46
Wake Up/ Epidemiologët: Situata e Kovid është e stabilizuar. Distancimi social e mbajti në kontroll
03/04 11:39
Wake Up/ Mjeku Julian Balla: Ja si është gjendja e 5 shqiptarëve të shtruar në spitalin e Breshias
03/04 11:35
Wake Up/ Mjeku Julian Balla, nga Breshia: Pacientët shtriheshin në tokë, as barela nuk kishte
03/04 11:32
Wake Up/ Diskriminim me ndihmën financiare Komisioneri letër qeverisë për shtresat vulnerabël
03/04 11:26
Wake Up/ Në studion ku prodhohen maska 100% mbrojtëse, falas për stafet mjekësore dhe policinë
03/04 11:17
Diell dhe rritje temperaturash, ky është parashikimi i motit
03/04 08:33
Wake Up/ Viktimat me sëmundje patologjike vdiqën nga Kovidi apo me Kovid? Vetëm autopsia e ndan
02/04 12:25
Wake Up/ Mira Rakacolli: Si trajtohen fëmijët e prekur me Kovid-19
02/04 12:15
Wake Up/ Si po përjetohet Kovid-19 në familjen e Arjan Harxhit dhe Erjona Shehut
02/04 12:14
Wake Up/ Të mbështesësh mjekët me vepra dhe jo me fjalë: Nisma e Vodafon dhe mjekes sipërmarrëse
02/04 12:12
Wake Up/ Kovid-19 na i bëri duart “copë”. Erjona Shehu këshillon si t’i hidratojmë
02/04 12:08
Wake Up/ A duhet të preken rezervat tona valutore për t’u dërguar para njerëzve në shtëpi?!
02/04 12:06
Wake Up/ Izolimi 24 ditë i aktores Zamira Kita pas kthimit nga Greqia. Ditëlindja vetëm pa miq
02/04 12:03
Wake Up/ Ekonomisti Fatos Çoçoli: Kjo është “Lufta e 3-të Botërore” edhe për ekonominë
02/04 11:57
Wake Up/ Zv.Ministrja Mira Rakacolli: A e kaluam pikun e Kovid-19?! Pyetja që i bëjmë përditë vetes
02/04 11:54
Diell dhe rritje temperaturash, ky është parashikimi i motit
02/04 08:16
Wake Up/ Shtetasit që kanë hyrë në Shqipëri 24 orë nën vëzhgimin e policisë
01/04 12:48